Informace

ZAV - Edda CUP - Jemníky - Bojetice - 19. - 20. 9. 2020

ZAV – Edda CUP – Jemníky – Bojetice – 19. – 20. 9. 2020
Z důvodů vyhlášeného nouzového stavu byl letošní ročník automobilových závodů do vrchu na trati mezi Jemníky a Bojeticemi z původního termínu 9. – 10. května přesunut na 19. – 20. 9. Předpověď počasí slibovala chladnější počasí, ale naštěstí předpovídaná teplota byla o něco vyšší a přes den se rtuť teploměru vyšplhala i přes dvacet stupňů a závod tak probíhal za krásného slunečného počasí. V rámci našeho týmu se závodu zúčastnil domácí jezdec Vratislav Vratislav Cinkl - Jemníky - 2020Cinkl a Radek Kopecký senior a junior.

Pro Vratislava Cinkla to byl teprve druhý letošní start. V rámci divize E-2000 se do závodu přihlásilo 11 jezdců, respektive 11 v sobotu a 10 v neděli. V rámci sobotního závodu poznal přemožitele pouze v tréninkových jízdách, kdy v první jízdě zajel druhý nejrychlejší čas a ve druhém tréninku mu stopku vystavila technická závada na jeho voze a do jízdy vůbec neodstartoval. V ostrých jízdách to bylo již vše ve starých kolejích. Obě své jízdy Vráťa s bezmála dvouvteřinovým náskokem vyhrál a ze sobotního závodu si odnesl pohár za první místo a v celkovém pořadí se v součtu časů a svou nejrychlejší jízdou v čase 1:13,10 zařadil na čtvrté místo z více jak osmdesáti startujících. Druhý byl klasifikován David Černý a třetí Otakar Zenkl. To neděle byla o poznání vyrovnanější, kdy právě posledně jmenovaný Vráťovi dost zatápěl. Vráťa se v obou svých jízdách dostal pod jednu minutu a třináct vteřin, kdy nejrychlejší čas měl 1:12,84. To Otakar Zenkl ve své druhé jízdě Radek Kopecký ml. - Jemníky - 2020dokázal zajet 1:12,59 a být tak o více jak dvě desetiny rychlejší než Vráťa, ale první, pomaleji zajetá jízda rozhodla o tom, že první místo opět bral Vraťa Cinkl, protože v součtu obou jízd měl 0,23 s náskok. Druhý tak skončil O.Zenkl a jedno místo si proti sobotě pohoršil David Černý.

Rodinný souboj v divizi E2 mezi Radkem Kopecký mladším a starším jezdícím na voze VW Golf III dopadl letos nerozhodně. V sobotním závodu bral Radek Kopecký mladší v osmi členné konkurenci čtvrté místo Radek Kopecký st. - Jemníky - 2020se svou nejrychlejší jízdou v čase 1:21,92. Jeho táta dostal v součtu obou jízd více jak čtyři vteřiny a byl klasifikován jako pátý. Divizi E2 vyhrál Luboš Kroutil se svým rallycrossovou Fábií před Jindrou Vítem na Sigmě a Mírou Čížem na jedničkové Škodě Octavii. V neděli se této divize účastnili pouze čtyři jezdci. V první jízdě byl opět před svým otcem, ale již minimálním náskokem 0,37 s rychlejší mladší Radek, ale druhá jízda byla bohužel dopřána pouze staršímu, protože ve své poslední jízdě vystavila stopku juniorovi destruktivní porucha motoru a on tak svou jízdu nedojel. Nedělní závod vyhrál v sobotu třetí Miroslav Číž, druhý byl klasifikován Radek Kopecký starší a jako třetí pak místní Luboš Humpola.