Informace

46. RX – 22. 23. 6. 2019 ZSE + MMČR v Rallycrossu - Sosnová

RX – 22. - 23. 6. 2019 ZSE + MMČR v Rallycrossu - Sosnová
Sosnová STC+2000O víkendu 22. – 23. června se konal po čtyřech letech opět na trati v Sosnové mistrovský rallycross. Na pořadu byl již čtvrtý závod MMČR v Rallycrossu a zároveň byl vyhlášen i jako zónový a to již sedmý podnik. Vzhledem k tomu,  že firma AUCTOR Racing s.r.o., která se závodu pořadatelsky zhostila, měla nelehký úkol, protože oproti jiným pořadatelům nedisponuje vlastním areálem a autodrom v Sosnové si musela za nemalý Sosnová STC+2000peníz pronajmout, tak se po dohodě s pořadatelem amatérského poháru RX Rallycross CUP rozhodla vyhlásit i tento pohár, což se s odstupem času ukázalo jako dobrý tah, protože do závodu se tak přihlásilo dalších 65 jezdců navíc a konečné číslo se tak zastavilo na 141 převzatých jezdců do závodu. Oba jezdci AUCTOR Teamu, Honza Ratajský a Tomáš Mičík mezi převzatými jezdci také nechyběli.

Jan Ratajský - Sosnová 2019Honza Ratajský po předchozích nezdarech a problémech s motorem jeho vozu přijel do Sosnové s cílem získat nějaké body do celkového hodnocení a podržet si pozici vedoucího jezdce průběžného pořadí. To se mu bohužel nepodařilo, protože vůz, s nímž letos nastupuje takovou konkurenceschopností jako vozy, s nimiž nastupoval v předchozích sezónách a disciplínách, nedisponuje. Nicméně několik pozitiv si ze závodu v Sosnové odvezl. Motor jeho vozu konečně vydržel po celý závod a díky rozhodnutí technických komisařů a vyloučení jednoho z jezdců, který dojel ve finále před ním, byl klasifikován na třetím místě a to pro něj znamenalo letošní první stupně vítězů, na které si ale bude muset vylézt až v Sedlčanech, protože se tato divize z uvedených důvodů v Sosnové nevyhlašovala. Po sosnovském závodě patří Honzovi průběžné druhé místo v rámci republiky a průběžně třetí je pak v tabulce zónového mistrovství.

Letošní rok je pro Tomáše Mičíka jako na houpačce. Oproti Honzovi Ratajskému jeho vůz Tomáš Mičík - Sosnová 2019disponuje větším výkonem, ale technické problémy ho v letošní sezóně moc nepouští do nejvyšších míst ve výsledkových listinách, kam by měl s jeho vozem papírově patřit. Třetí čas v tréninku a první dvě kola první rozjížďky vypadala nadějně, ale drobná technická závada na jeho voze ho vyřadila z boje o první místo a musel tak jen dokroužit a byl klasifikován z obou jízd na šestém místě. Jako přes kopírák to bylo i v druhé rozjížďce, kdy hned po startu jeho vůz ztratil výkon a Tomáš tak jen kroužil. Ve třetí rozjížďce bylo na jeho voze konečně vše v pořádku a bylo to hned znát. Po startu se usadil na druhém místě a útočil na průběžně vedoucího Karla Schadenhofera. V rámci Joker lapu se předjetí nepovedlo, ale o to cennější pak bylo předjetí přímo na trati, které bylo pro Tomáše velkou satisfakcí za dvě předchozí nepovedené rozjížďky. Vzhledem k menšímu počtu jezdců v této divizi se semifinálové jízdy nejely. Ve finále se po startu z druhé řady zařadil na třetí pozici a rozhodl hned z kraje závodu absolvovat Joker Lap, protože viděl že na K.Schadenhofera jeho vůz, když je v dobré kondici na trati v Sosnové má. Bohužel se mu tato volba nevydařila, protože se dostal za pomalejšího Pavola Zachara, za kterým několik kol jel a bohužel pak také nestihl dobrzdit svůj vůz, když se slovenský jezdec rozhodl na poslední chvíli zajet do Jokeru lapu, kterého přetočil a poničil si o něj předek svého vozu a závod tak pro něj defacto skončil. Navíc si ještě vykoledoval za tento manévr celkem přísnou diskvalifikaci. V rychlosti jakou jezdci za sebou jeli, nebylo možné se střetu vyhnout, každopádně i sám slovenský jezdec i traťový komisaři shledali tento kontakt za neúmyslný, ale dle výkladu pravidel prý jiná volba pro ředitele závodu nebyla, když poškozený jezdec nedojel.


45. ZAV - Liberec - 22. - 23. 6. 2019 - EDDA CUP

ZAV - Liberec - 22. - 23. 6. 2019 - EDDA CUP
Vratislav Cinkl - Liberec 2019Ve stejný termín jako se konal Mistrovství ČR v Rallycrossu v Sosnové se konalo v Liberci taktéž MČR v závodech automobilů do vrchu. Organizaci tohoto závodu již několik let zajišťuje pořadatelský tým EDDA Cupu, jehož seriál je tohoto závodu též součástí. I zde bylo díky spojení dvou pohárů velké množství jezdců a to rovných 135. Z AUCTOR Teamu se tohoto závodu v rámci EDDA Cupu zúčastnil Vratislav Cinkl v divizi E-2000, který obhajoval své loňské vítězství na této legendární trati.

Oproti loňsku dokázal o několik setinek svůj čas ještě zlepšit, ale v obou závodních dnech letosVratislav Cinkl - Liberec 2019 našel přemožitele. V rámci soboty se s časem 1:40,13 zlepšil o 27 setin oproti roku 2018, ale David Černý s Otakarem Zenklem byli nad jeho síly. V absolutním pořadí mu pak patřilo 12 místo. Během nedělního závodu svůj čas nezlepšil, ale umístění ve třídě ano, když dojel v součtu obou měřených jízd jako druhý. V absolutním pořadí si naopak o jedno místo pohoršil, když byl klasifikován jako třináctý.

 


44. AX - Přerov - 22. 6. 2019 - Radeč Cup + KAP

AX – 22. 6. 2019 Přerov – VENI, VIDI, VICI – Václav Smutný
Vašek Smutný - Přerov 2019V sobotu 22. června se na trati v Přerově konal čtvrtý závod poháru Radeč Cup, který se jel dohromady se slovenským – KAP - Karpatským autokrosovým pohárem. Do závodu se přihlásilo více jak devadesát jezdců. V divizi buggy poháněných jednou nápravou prošlo technickými přejímkami 8 jezdců. Za AUCTOR Team byl na své první štaci v Přerově i Vašek Smutný.Vašek Smutný - Přerov 2019 - vyhlášení

V poslední době jede Vašek na vítězné vlně a v Přerově tomu nebylo jinak. V tomto případě to bylo klasické veni, vidi, vici – přišel, viděl, zvítězil. V rozjížďkách ani ve finálové jízdě nenašel přemožitele a zaslouženě zvítězil. V průběžném pořadí se tímto výsledkem dostal na třetí místo.

 


43. AX – 15. – 16. 6. 2019 – MMČR v Autokrosu – Přerov

AX – 15. – 16. 6. 2019 – MMČR v Autokrosu – Přerov
Trať v Přerově hostila o víkendu 15. – 16. června čtvrtý závod MMČR v Autokrosu. Technickými přejímkami prošlo 110 závodních speciálů v deseti divizích. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnili v divizi Racer buggy do 125 ccm stále se zlepšující Jarda Litera, v divizi D2 Josef Bartoš, po vynechaném závodě v Nové Pace dorazil i Martin Chytráček a v divizi Junior Buggy pak Filip Duřt.

Jaroslav Litera - Přerov 2019Jaroslav Litera nastoupil v Přerově v patnácti členné konkurenci. Letos je to boj a učení se. Na přerovské trati jel poprvé a rozjížďku od rozjížďky se dle zajetých časů zlepšoval, což je pro jeho sebevědomí velmi důležité. 13 vteřin je rozdíl mezi první a třetí rozjížďkou. Nakonec mu o jedno místo utekl postup, když dojel v semifinále na šestém nepostupovém místě a celkově byl klasifikován na dvanáctém místě.

Nejlepší čas v tréninku a vyhraný první rozjížďka nasvědčovala tomu, že se bude Pepa Bartoš Josef Bartoš MMČR Přerov 2019umisťovat na pozicích, na něž jsme u něj v poslední době zvyklí. I druhá rozjížďka, kdy dojel druhý vypadala dobře, ale při dojezdu mu začal vadnout motor. Ve třetí rozjížďce problém přetrvával a teplota 130 stupňů nevěstila nic dobrého. V rámci předejití dalších škod se rozhodlo, že již do finálové jízdy nenastoupí a byl tak klasifikován na desátém místě a přišel tak o průběžné první místo, ale se závody byl jinak na velmi pěkně připravené trati spokojen.

Martin Chytráček - Přerov 2019Jak to tak vypadá, tak Martin Chytráček a jeho vůz je poslední dobou nějaký zakletý. Celkem dobrý čas v tréninku dal na druhou řadu v první rozjížďce, ale bohužel díky tomu, že byli hasiči z kraje závodu v zácviku a v jedné pasáži jim vyteklo více vody než mělo, doplatilo na to několik jezdců – lyžařů-diváků kolizí a Martin z toho vyšel ulomeným kolem. Od té doby to mělo vliv na jeho další účinkování. Poškození z kolize z první rozjížďky se projevilo až v průběhu druhé kdy vystavila stopku závada na cívce a Martin si tak zopakoval jízdu v tandemu za traktorem.  Ve třetí rozjížďce to pak bylo čidlo na klice, které mu zajistilo opět jízdu v tandemu. Nakonec ve finále i přes úvodní nejistotu vše konečně zafungovalo jak mělo a Martin si tak mohl konečně zazávodit a i díky odpadnutí několika soupeřů si oproti desátému postupovému místu polepšil na sedmou pozici, což bylo v součtu všech jeho přerovských eskapád určitě malé vítězství.

Premiéru stejně jako Jarda Litera a Martin Chytráček zažil na přerovské trati i Filip Duřt. Filip Duřt - Přerov 2019V rozjížďkách se učil poznávat trať a brzdné body, zvlášť na legendárním Mamutu při tréninkách dost skákal, ale v jízdách už tolik ne a bylo z toho i zrychlení. Ve finále se tlačil na Tomáše Svobodu, ale najel mu na zadní kolo a šel přes střechu. Naštěstí si nic závažného nestalo a z přerovského závodu si tak odváží body za osmé místo.


42. AX – FILIP DUŘT – Sedlčany 8. června 2019 – Kosice CUP

AX – FILIP DUŘT – Sedlčany 8. června 2019 – Kosice CUP
Filip Duřt - Sedlčany KC 2019V rámci najíždění důležitých kilometrů Filip zavítal na sedlčanský závod, který se jel 8. června v rámci poháru Kosice CUP. V rozjížďkách ve čtyřčlenné konkurenci dvakrát vyhrál a jednou dojel na druhém místě. Ve finále vedl, ale pro technickou závadu na jeho voze, musel ze závodu odstoupit.

 

V rámci najíždění důležitých kilometrů Filip zavítal na sedlčanský závod, který se jel 8. června v rámci poháru Kosice CUP. V rozjížďkách ve čtyřčlenné konkurenci dvakrát vyhrál a jednou dojel na druhém místě. Ve finále vedl, ale pro technickou závadu na jeho voze, musel ze závodu odstoupit.


41. RX – 1. – 2. 6. 2019 ZSE v Rallycrossu – Fuglau Rakousko

RX – 1. – 2. 6. 2019 ZSE v Rallycrossu – Fuglau Rakousko
První červnový víkend se v rakouském Fuglau konal 6. závod Mistrovství zóny střední Evropy v Rallycrossu. Tento závod byl zároveň vyhlášen jako Mezinárodní Mistrovství ČR a to již jako třetí závod. AUCTOR Team byl na místě opět v plné sestavě, dorazili jak Tomáš Mičík, tak i Honza Ratajský.  V divizi super touring cars nad 2000 ccm, ve které oba nastupují, se přihlásilo 8 jezdců.

Tomáš Mičík - Fuglau - 2019Tomáš Mičík po vyhraném sedlčanském závodě a vynechaném závodě v polském Slomczynu zaviněném poruchou při testu, se opět vydal sbírat zónové a republikové body. V prvním tréninku zajel výborný čtvrtý čas, ale ve druhém musel ve třetím kole předčasně opustit závodní dráhu, protože se vyskytla závada na motoru. I přesto naměřil pátý čas. Po krátké kontrole bylo jasné, že daná poruchu nepůjde na místě opravit a Tomáš se musel ze závodu odhlásit. Tak doufejme, že v Sosnové prolomí konečně smůlu a ukáže opravdový potenciál jeho vozu.

Bohužel na podobné vlně letos jede i Honza Ratajský. Obě tréninkové jízdy dokončil na poslednímHonza Ratajský - Fuglau - 2019 místě. Bohužel na motoru se opět vyskytla vážná závada, která nešla taktéž na místě opravit, ale šlo motor přenastavit na menší výkon a tak se pokračovalo dále s cílem získat důležité body do mistrovství. V první rozjížďce dojel na čtvrtém místě a v součtu časů byl klasifikován na místě šestém. Ve druhé, pomalejší rozjížďce dojel jako druhý, ale kvalifikační čas měl až jako sedmý a rozhodovala tak třetí rozjížďka. Ta se Honzovi naštěstí povedla a na úkor svého pokořitele ze druhé rozjížďky Johana Eigenbauera postoupil jako poslední do finále, protože vzhledem k nižšímu počtu startujících se semifinálové jízdy nejely. Ve finále to mohlo být i lepší, ale Honzův speciál se rozhodl mít problémy navíc ještě se zaseklým plynem hned v prvním kole, dříve než začali mít problémy další soupeři ;o). Honza tak byl klasifikován na 6. místě. Jinak stejně jako u Tomáše doufáme, že se smůla přestane lepit na paty a na domácí Sosnové bude bojovat pouze se soupeři a ne se svou technikou.


40. AX – 26. – 27. 5. 2019 – MMČR v Autokrosu – Nová Paka

AX – 26. – 27. 5. 2019 – MMČR v Autokrosu – Nová Paka

O posledním květnovém víkendu se konal 3. závod MMČR v Autokrosu na trati v Nové Pace.  Do závodu bylo převzato v devíti divizích více jak 130 závodních speciálů. V autokrosových specilálech to byl v divizi Super Buggy Libor Paul, v divizi Junior Buggy pak Filip Duřt a v divizi Racer Buggy do 125 ccm Jarda Litera. V cestovních vozech v divizi D2 zastupoval Auctor Josef Bartoš.

Josef Bartoš - MMČR Nová Paka 2019Divize D2 čítala 11 jezdců. Znamenalo to rozdělení startovního pole do dvou kvalifikačních rozjížděk.
Tréninky potkaly Pepu Bartoše v dobrém rozmaru, po prvním volnějším ve druhém zabral a bylo z toho první místo v součtu obou tréninkových jízd. V tomto duchu pokračoval i v rozjížďkách a všechny tři vyhrál. Přemožitele poznal až ve finále, kdy lépe odstartoval Honza Šindelář a i když se ho snažil Pepa stíhat, tak na Honzu tentokrát nebylo. Navíc se objevily v průběhu finále i problémy s tlumiči, tak nepokoušel štěstěnu a dojel na jistotu a bral druhé místo.Jarda Litera - 2019 - Nová Paka MMČR

Jarda Litera závod od závodu zrychluje a nejinak tomu bylo i v Nové Pace. Ze šestnácti převzatých jezdců skončil na třináctém místě. Chtělo by to trošku ještě zapracovat na startech a jezdit, jezdit, jezdit a úspěchy se brzo dostaví.

Filip Duřt - Nová Paka MČR 2019V divizi junior buggy prošlo technickými přejímkami 8 jezdců. Svou premiéru na novopacké trati si odbyl Filip Duřt. Po návratu mezi republikové divočáky z juniorské divize opět bojoval, co mohl. Na to, že to byl jeho první start na této legendární trati se držel velmi dobře a ve finále bral body za šesté místo. Škoda, že bylo opakované, protože v prvním než se zastavilo, byl na třetím místě.

V královské divizi super buggy bylo převzato 16 závodních speciálů. Libor PaulLibor Paul - Nová Paka MČR - 2019l bohužel v první rozjížďce kontakt s jedním ze soupeřů a dojel se ztrátou a v součtu časů mu patřilo až 10. místo. Jak se později ukázalo, mělo to vliv i na další průběh závodu. Starty ze zadních pozic v letos tak vyrovnané divizi jsou velmi těžké a na lepší než páté místo to ve druhé a třetí rozjížďce nebylo. Nejinak tomu bylo i v semifinále, naštěstí pozitivum bylo, že páté místo znamená postup do finále, což je Liborův cíl pro každý závod. Zde už to bylo při pohledu na startovní pole plné českých reprezentantů buď a nebo. Žádná mela se nesemlela a za Liborem dojel pouze původní majitel jeho vozu, Petr Bartoš a Libor tak dojel na 9. místě.

 


39. RX – 26. – 27. 5. 2019 ZSE v Rallycrossu – Slomczyn – Polsko

RX – 26. – 27. 5. 2019 ZSE v Rallycrossu – Slomczyn – Polsko
ZSE - SlomczynVe stejný termín jako český mistrák v autokrosu v Nové Pace se jel 5. závod Mistrovství zóny střední Evropy v Rallycrossu v polském Slomczynu, který byl zároveň vyhlášen jako mistrovství Polska. Z AUCTOR Teamu se závodu v divizi STC+2000 zúčastnil pouze Honza Ratajský.Honza Ratajský - Polsko 2019

V jeho divizi, super touring cars nad dva litry, se sešlo 11 jezdců. V první rozjížďce zajel Honza pátý nejrychlejší čas, ale bohužel zase vystavil stopku motor. Ve druhé rozjížďce už pak nenastoupil, ale rozhodli se ještě kvůli bodům to zkusit ve třetí, kterou sice nedojel, ale nějaké bodíky pobral. Celkově byl klasifikován na 9. místě se shodným počtem bodů do mistrovství.


38. AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup

AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup
V sobotu 18. května se konal na trati v Humpolci 3. závod Kosice Cupu. Technickými přejímkami prošlo 70 vozů ve 13 divizích. Za AUCTOR Team se závodu zúčastnili v divizi dvoukolových buggyn Václav Smutný a v divizi Junior Buggy 4x4 pak Filip Duřt.

Vašek Smutný - Humpolec - KC1 - 2019Ve Vaškově divizi dvoukolek se do závodu přihlásilo 9 jezdců. V první rozjížďce po startu z druhé řady jezdil na třetím místě a nakonec se mu podařilo probojovat se na místo druhé. V druhé rozjížďce po startu z třetí řady jezdil na druhém místě, ale ve čtvrtém kolem kolidoval při předjíždění soupeře o kolo zpět a bohužel musel odstoupit. Ve třetí rozjížďce si pak spravil chuť, kdy po startu z první řady nedal svým soupeřům šanci a vyhrál. Ve finále se mu podařilo perfektně trefit start, ale stejně se před něj dostal Roman Polák, kterého pak celé finále v těsné blízkosti Vašek sledoval, aleFilip Duřt - Humpolec KC 2019 Roman všem útokům odolal a vedení udržel a Vašek tak dojel druhý.

V divizi Junior Buggy 4 x 4 se přihlásili tři jezdci. Filip Duřt po letošním plnohodnotném přestupu do velké republiky využívá možnost najet další důležité kilometry s novým vozem v rámci volných cupů. V Humpolci se mu to povedlo na jedničku, když opanoval svoji divizi a letos poprvé vystoupal na nejvyšší stupínek a svou divizi vyhrál.

 


37. AX - Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - Radeč Cup

AX – Poříčí nad Sázavou – 4. 5. 2019
Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - RC4. května se v Poříčí nad Sázavou konal druhý závod Radeč Cupu. Ve stejný termín se konal bohužel i závod Kosice Cupu v Dolním Bousově a naplno se tak naplnila předzvěst menší letošní účasti z prvních závodů obou pohárů, jejichž pořadatelé až do loňska spolupořádaly závody společně. Na obou závodech bylo něco málo přes padesát aut a to oproti předešlým ročníkům, kdy bylo standardem na republikových tratích kolem sta jezdců, byl opravdu velký propad. Doufejme, že pořadatelé v průběhu roku najdou společnou řeč a když ne letos, tak určitě od příštího roku bude zase pouze jeden plně obsazený a prestižní amatérský pohár.

Jezdci AUCTOR Teamu, Vašek Smutný, Filip Duřt a Jaroslav Litera, si z těchto dvou termínů vybrali Vašek Smutný - Poříčí n.S. 2019 RCshodně ten radečský. Vašek kvůli většímu počtu startujících a Filip s Jardou to měli jako test na republiku, která se jede v Poříčí dříve než Bousově a které ho se letos oba plně účastní.

V rámci divize buggy s pohonem jedné nápravy se přihlásilo do poříčského závodu 7 jezdců. Po prvním závodě v Radči, který se Vaškovi Smutnému vůbec nevydařil, to vypadalo na obdobné trápení, kdy v první rozjížďce po problémech s kolem z ní musel odstoupit. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Vašek se po dvou vyhraných rozjížďkách a finálové jízdě stal vítězem tohoto závodu.


Filip Duřt - Poříčí n.S. - RC - 2019Filip Duřt se po dvou republikových závodech v Hollabrunnu a v Humpolci vydal do Poříčí ještě více poznávat svůj nový vůz. Každým kolem se pořád zlepšuje a chce to jen jezdit. V rámci svého testu si navíc vyjel krásné druhé místo a nebýt drobné chybky mohlo být i první.

 

Dá se říci, že i Jarda Litera je kolo od kola rychlejší. Po loňské absenci se potřebuje dostat do rytmu. Jarda Litera - 2019 - Poříčí n.S. - RCZávod v Poříčí byl pro něj letos teprve druhý. Ve finálové jízdě, která se jela za velmi ztížených podmínek za deště, dokonce útočil na třetí místo. Nakonec dojel čtvrtý, ale s pocitem, že je to lepší a lepší.

 

 


« | 1 2 3 4 5 | »