Informace

24. Nabídka spolupráce - AUCTOR Team 2019

NABÍDKA SPOLUPRÁCE - AUCTOR TEAM 2019
Nabídka AUCTOR TeamNa stránky byla umístěna v menu nová záložka "Nabídka spolupráce". Neleznete zde veškeré informace týkající se propagace našich partnerů na akcích jež se budou jezdci AUCTOR Teamu letos účastnit, včetně nabídky pro rok 2019. V případě zájmu stát se partnerem našeho týmu nás prosím kontaktujte. Budeme rádi za jakoukoli podporu.

Dále bychom chtěli touto cestou nabídnout zájemcům možnost  rozšířit náš pořadatelský tým a podílet se na organizaci jeho chodu a hledání nových příležitostí. V případě zájmu nás můžete kontaktovat .

 


23. NOVODOBÁ AUTOKROSOVÁ HISTORIE

Novodobá autokrosová historie - aneb začátky některých jezdců AUCTOR Teamu

Každý z nás jednou začínal a ne jinak tomu bylo u jezdců našeho týmu. Většina z nich své první závodnické krůčky začala na již zaniklých tratích na Týnci nebo v Mladé Boleslavi. V galerii byla vytvořena jezdecká alba, která šahají do historie začátků každého z nich. Jsou zde však i fotografie z dob nedávných. Valná většina je z našich pořadatelských archívů a některé byly dodány samotnými jezdci.

 

 
JOSEF BARTOŠ VRATISLAV CINKL MARTIN CHYTRÁČEK LIBOR PAUL
začátky J.Bartoše Vratislav Cinkl začátky M.Chytráčka začátky L.Paula
ROMAN POLÁK HONZA RATAJSKÝ VÁCLAV SMUTNÝ  
začátky R.Poláka začátky J.Ratajského začátky V.Smutného  

22. ROMAN POLÁK - AUTOKROS

Roman Polák - Autokros
Roman Polák - Autokros
Netřeba asi dlouhou představovat. Roman Polák je dlouholetým autokrosovým jezdcem. S autokrosem začínal kolem roku 2002. Od té doby vyhrál nebo se umístil na předních pozicích v několik klubových pohárech. A to například v rámci MČR v Hobby Autocrossu, které jsem dříve spolupořádali nebo Kosice Cupu. Roman je též prvním Mistrem MASCOM Cupu v Kartcrossu, Mistr Republiky v divizi Buggy 1600 za rok 2014 a dvojnásobný více mistr v té samé divizi ve letech 2015 a 2016.


21. HONZA RATAJSKÝ - RALLYCROSS

Honza Ratajský - Rallycross
Honza Ratajký - Rallycross
Žádné dlouhé představování  nemusí být ani u Honzy Ratajského. Jezdec, který začínal se závody na Týnci u Mladé Boleslavi, toho za svou kariéru již dokázal celkem dost. Než přestoupil do rallycrossu, tak získal několik titulů více mistra v divizi D6 – Touring Autocross – vozy s obsahem do 1600 ccm. Za svou celkem krátkou kariéru na poli rallycrossu si dokázal podmanit divizi SUPER 1600 , kterou se mu podařilo v letech 2017 a 2018 celkově vyhrát. V roce 2018 byl též vyhlášen mistrem Slovenské republiky a mistrem zóny ZSE. V roce 2017 byl v zóně pak na celkovém třetím místě.


20. KAMIL BERKA - MICHAL SVOBODA - RALLY

Kamil Berka - Michal Svoboda - RALLY

Kamil Berka rally
S krásným vozem Subaru Impreza STi 4x4 rozšířil naše řady liberecký Kamil Berka seMichal Svoboda - spolujezdec spolujezdcem Michalem Svobodou. Věříme, že ke svým již několika pódiovým umístěním přidají v letošním roce i další a budou hájit barvy našeho i svého týmu v disciplíně rally.

 

 


19. ZAV - RADEK KOPECKÝ starší

Radek Kopecký - starší - ZAV

Radek Kopecký starší
Jako jezdec rozšířil náš tým Radek Kopecký starší. Vůz, s kterým bude nastupovat už v našem týmu byl, pilotoval ho totiž jeho syn Radek, který se s ním na voze střídá. Plány obou jezdců míří v letošní sezóně k poháru EDDA CUP, krušnohorskému poháru, ale i  k účasti v MČR ZAV.

 

 


18. AUCTOR Team z.s. - 2019 - nové tváře

2019 - AUCTOR Team z.s. rozšířili čtyři noví jezdci. Za autokros je to několikanásobný mistr republiky a vítěz několika klubových pohárů, Roman Polák. Za rallycross je to a dvojnásobný vítěz a mistr republiky v divizi SUPER 1600, vítěz ZSE v Rallycrossu 2018, mistr SR 2018 v té samé divizi a několika násobný více mistr  a druhý více mistr v autokrosové divize D6 z let minulých, Honza Ratajský. Na poli rally rozšířil, dá se říci stále začínající Kamil Berka a v závodech do vrchu pak Radek Kopecký starší, otec našeho člena taktéž Radka. V hledáčku máme ještě několik jezdců, tak uvidíme, na jakém čísle se před začátkem motoristické sezóny zastavíme. Ke všem novým jezdců, ale i stávajícím doplňjeme další informace.


17. SOSNOVÁ - Setkání mistrů 2018

Setkání mistrů – Sosnová 2018
Foto Sosnova sponzorské jízdyO víkendu 10. – 11. listopadu 2018 se konalo tradiční, již 16. té, Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy. Pořadatelé pozvali přes 40 jezdců z různých motoristických disciplín. Vzhledem k povaze závodu a postavené trati hrají prim především rallyové speciály, ale není výjimkou, že se na předních pozicích umisťují i jezdci z jiných disciplín. V sobotu byly na pořadu sponzorské jízdy, kdy jezdci vozily své týmové partnery, kamarády a fanoušky týmů. Po oba dny panovalo příjemné listopadové počasí a závodu přihlíželo několik tisíc diváků.

Za AUCTOR Team se závodu též zúčastnil i rallycrossový jezdec Tomáš Mičík. V jeho divizi rallycrossových aFoto Sosnová setkání mistrů 2018 autokrosových cestovních speciálů bylo sedm vozů. Vzhledem k rozdílným specifikacím vozů bylo dopředu jasné, kdo asi bude bojovat v této divizi o nejvyšší stupně a tak se víceméně bojovalo až o třetí místo. Zde Tomáš srdnatě bojoval s Lubošem Čížkem, standardně nastupujícím v divizi Supe Cars, ale vždy mu necelá vteřinka na něj chyběla a tak bral čtvrté místo. V celkovém součtu pak byl hodnocen na 23. tím místě. Vyhrál Aleš Fučík s novým vozem s VW Polo R, který pořídil ze světové rallycrossové scény a na druhém místě dojel Honza Bartoš.

Vítězem závodu byl pak v součtu časů Filip Mareš na voze Škoda Fabia R5, před Petrem Semerádem, jež pilotoval stejný vůz a prezentoval se i nejrychlejší jízdou dne. Celkově třetí pak skončil Jan Černý s vozem Ford Fiesta R5. V divizi bugy zvítězil Petr Nikodém, mezi vozy Porsche to pak byl Petr Nešetřil, mezi vozy Audi Petr Žáček a mezi historiky pak Marcel Tuček s Mazdou RX7. Při tomto závodě samozřejmě nejde ani tak o vítězství, ale jezdci jsou závodníci a chtějí většinou být na předních pozicích, i když je to exhibice.


16. Kosice CUP - 27.10.2018 - Poslední závod

Kosice CUP - 27.10.2018 - Poslední závod
Vašek Smutný Kosice II 2018
Poslední závod autokrosového poháru Kosice CUP v roce 2018 byl naplánován poslední říjnovou sobotu. Do závodu se ve všech divizích přihlásilo více jak 100 jezdců. Vzhledem k pozdnímu termínu a s tím souvisejícím sychravým počasím vyhlásil pořadatel před začátkem závodu, že se pojede pouze na 2 rozjížďky. Z AUCTOR Teamu byl do tohoto závodu přihlášen průběžně vedoucí Vašek Smutný. Jeho největší soupeř, Honza Růžička, dal dohromady po poříčském klání sebe i buggynu a do Kosic dorazil také a tak měli diváci o vzrušení, kdo bude mistrem tento rok v dvoukolkách , do poslední chvíle postaráno.

V rozjížďkách bral Vašek druhé a první místo, ale stejné umístění bral i Honza. O všem tak musela rozhodnout poslední finálová jízda tohoto roku. Zde Vašek od začátku tahal za pomyslný delší konec lana, ale ve třetím kole se objevily problémyVašek v problémech na jeho voze a předjel ho ten den nejlepší jezdec, Roman Polák, který obě své rozjížďky vyhrál a ve finále také. Vašek měl před technickými problémy celkem dost velký náskok a tak se snažil pomalu dokroužit. Naštěstí pro něj obdobné problémy potkaly i Honzu Růžičku, ale ten musel svůj vůz dokonce odstavit. Vašek tak dokroužil na třetím místě a nakonec se ještě o místo posunul, kdy byl jezdec na druhém místě diskvalifikován, za předjíždění na žlutých vlajkách.

Velká stíhací jízda po nevydařeném prvním sedlčanském závodě se Vaškovi nakonec povedla, když posledních pět závodů kosického poháru nepoznal soupeře, který by ho porazil. V součtu to bylo 5 prvních míst dvě druhá a jedno odstoupení. Podle tohoto výčtu je titul určitě ve správných rukách a za AUCTOR Team Vaškovi gratulujeme!!!


15. OPUSTIL NÁS AUTOKROSAŘ SRDCEM I DUŠÍ

Milan VlasákS lítostí vám oznamujeme, že po krátké těžké nemoci nás ve věku 50.ti let opustil 5.října 2018 autokrosový jezdec a nadšenec, Milan Vlasák. Milan byl jedním z prvních průkopníků amatérského autokrosu na mladoboleslavsku. Po většinu své kariéry nastupoval v divizi cestovní vozů do 1600 ccm a ve všech pohárech, ve kterých se kdy účastnil se pohyboval na předních pozicích a většinu i dokázal celkově vyhrát. Jeho stopy v podobě vyhraných závodů nebo umístění na stupních vítězů jsou rozesety v Německu, ve Šluknovském výběžku, na Týnci, v Mladé Boleslavi a snad na všech republikových tratích a v neposlední řadě v Kosicích, kde se několik posledních let účastnil autokrosového poháru Kosice CUP.

Za AUCTOR Team, za nějž Milan Vlasák v letošním roce nastupoval, vyjadřujeme celé rodině upřímnou soustrast.


« | 1 2 3 | »