Informace

AX - MČR v Autokrosu - Sedlčany - 26. - 27. 9. 2020

MČR v Autokrosu – Sedlčany – 26. – 27. 9. 2020
Už v týdnu před sedlčanským závodem bylo jasné, že se bude jednat o poslední letošní republikový závod, protože přerovští pořadatelé se vzhledem k ne příliš dobře vyvíjející situaci ohledně koronaviru celkem pochopitelně rozhodli k odstoupení pořádání závodu, který se měl konat 9. – 10. října v Přerově. Kdyby v Sedlčanech věděli, co je bude čekat, tak by možná přistoupili k podobnému kroku. Letos poněkolikáté jeli svůj závod za velmi těžkých klimatických podmínek a nebýt velké pomoci jejich partnerů a nasazení členů sedlčanského autoklubu, tak by se závod vůbec nemohl odjet. Sobotní program se musel nakonec úplně zrušit a až do pozdních hodin pracovala na okruhu technika a pořadatelé, aby dali sjízdného stavu trať pro poslední závod.

Popasovat se s nepřízní počasí a s posledním závodem přijeli i Josef Bartoš v divizi D2, Filip Josef Bartoš - Sedlčany - 2020Duřt v divizi Junior Buggy a Samuel Peták v divizi Buggy 1600. Vzhledem k omezeným podmínkám a zrušenému sobotnímu programu se jely pouze jedny tréninkové jízdy a kvalifikační byly zkráceny ze tří na dvě.

V divizi D2 bylo převzato jedenáct jezdců. Pátým časem se v tréninku prezentoval Josef Bartoš. V první rozjížďce mu bohužel stopku vystavila závada na jeho voze a musel ve třetím kole odstoupit. Druhá rozjížďka se mu vydařila o poznání lépe, když dojel jako druhý. Vzhledem k nižšímu počtu jezdců se jelo rovnou finále a díky první nedojeté rozjížďce to byl start až ze třetí řady. Po startu to Pepa zkoušel v první zatáčce, kde to ještě nevyšlo. Ve třetí zatáčce se už dostával na pátou pozici. Bohužel došlo ke kontaktu a k opětovnému propadu do zadních pozic. Jak je Pepovým zvykem, tak dokud to jde, tak neskládá zbraně. Během pár kol se dostal na dostřel a začal stahovat a postupně předjíždět jezdce před sebou. Bohužel pak musel z pátého místa odstoupit pro Filip Duřt - Sedlčany - 26. - 27. 9. 2020ztrátu výkonu na svém voze a byl klasifikován až na posledním desátém místě finálové jízdy. Jinak závod vyhrál Václav Cimiga mladší před Radkem Žembrem a Lukášem Vávrou.

Pouze osm jezdců se sešlo v divizi Junior Buggy. Filip Duřt zajel v rámci své tréninkové jízdy pátý čas. Čtvrté a šesté místo zajel v kvalifikačních jízdách a v jejich součtu byl pak klasifikován na čtvrtém místě. V rámci finálové jízdy bohužel Filip nabral velkou ztrátu a dojel až jako šestý. První dojel Ondra Medlík, před Jakubem Novotným a Danielem Pytlounem.

Samuel Peták - Sedlčany - 26. - 27. 9. 2020Situace související s aktuálním stavem v okolních státech a s tím souvisejícími nařízeními, měla bohužel vliv na účast v letos hojně obsazované divizi Buggy 1600, v níž nastupuje Samuel Peták. Čtvrté zajetý čas ze šesti přihlášených jezdců patřil Samuelovi v tréninku. V rozjížďkách to pak bylo druhé a čtvrté místo, což mu dalo v součtu obou jízd třetí místo a první řadu ve finále. Zde se mu povedl start a chvilku se pohyboval i na prvním místě. V průběhu prvních zatáček o svou pozici přišel a usadil se na třetím místě, které s jistotou a velkým náskokem držel. Vše nasvědčovalo pohodovému závodu, ale stopku Samuelovi vystavila technická závada na jeho voze a Samuel si tak bude muset na pódiové umístění v této divizi ještě počkat.