Informace

29. ZAV - Sosnová 6.4.2019 - AUCTOR Team

AUCTOR Team na prvním ZAV sezóny - Sosnová 6. 4. 2019
Sosnová - DEPOV sobotu 6. dubna se na Autodromu v Sosnové konal první závod seriálu Krušnohorský pohár. Za AUCTOR Team se tohoto závodu zúčastnil Radek Kopecký, který se na voze VW Golf MKIII střídal se svým bratrem Honzou. Oba startovali ve třídě E1 nad 2001 ccm, kde bylo přihlášeno 9 jezdců. Celkově se do závodu přihlásilo 103 jezdců.

V rámci závodního dne se jely dva závody, které byly rozděleny do dvou bloků, ranního a odpoledního. Dopoledne jezdci absolvovali jeden neměřený a jeden měřený trénink plus tři ostré jízdy, z nichž se počítal součet dvou nejlepších časů. Odpolední závod se skládal již jen ze třech odpoledních jízd, ze kterých se stejně jako dopoledne počítal součet dvou nejrychlejších časů.R+H Kopecký

Problém se spojkovým pedálem v první měřené jízdě dopoledního závodu, který potkal Radka, se naštěstí podařilo vyřešit a druhé dvě jízdy se mu podařilo zajet tak, že mu to v součtu dalo na třetí místo ve své třídě a v absolutním pořadí byl pak klasifikován na 17. místě. Honza byl v rámci své třídy klasifikován pak na šestém místě a celkově mu patřilo 31. místo.

Honza Kopecky - AUCTORV odpoledním závodu si s jezdci zahrálo celkem dost počasí, kdy se nad sosnovským areálem prohnala silná bouřka. Jedním z těch komu se povedlo zariskovat a chytit ještě sjízdnější trať, byl Honza Kopecký, kterému patřilo v součtu odpoledních jízd ve své třídě 2. místo a v celkovém pořadí byl klasifikován na místě devátém. Jak on, tak i Radek, který byl v druhém závodu klasifikován na pátém a celkově dvacátém sedmém místě, vystoupali na stupně vítězů a rozšířili hned v prvním závodě sezóny svou sbírku pohárů.

Za AUCTOR Team gratulujeme. Jen tak dál.