Informace

33. AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Hollabrunn Rakousko - 21. - 22. 4. 2019

AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Hollabrunn Rakousko - 21. - 22. 4. 2019
Josef Bartoš - crash - Hollabrunn 2019O víkendu 20. -21. dubna se konal první závod Mezinárodního Mistroství České republiky a Zóny střední Evropy v Autocrosse. Netradičně v rakouském Hollabrunnu se sešla užší evropská špička. Především v divizích B1600 a  Superbuggy, kde bylo okolo 20 jezdců, celkově pak 136 přihlášených. Celý víkend bylo nádherné letní počasí, které ztěžovalo úpravu tratě. Velké množství havárií s nimi spojenými červenými vlajkami, bohužel i dvou záchranářských vrtulníků, značně zpozdilo harmonogram, ale nejdůležitější je, že všichni jezdci jsou již v pořádku. Za AUCTOR Team z.s. nastoupili do závodu Josef Bartoš, Jan Ratajský, Filip Duřt a Libor Paul.

Josef Bartoš v divizi D2, jejíž je loňský mistr, zažil perný víkend. Poslal svou Felicii z prvního Josef Bartoš - Hollabrunn 2019místa v úvodní rozjížďce přes střechu. Speciál značně poškodil a dlouho do noci svůj speciál opravoval. Nakonec se mu podařilo Felicii rozpohybovat a dokonce mohl opět bojovat o pódiová umístění. I když si speciál postavil hlavu a nechtěl jet, tak jak jsme zvyklý, dokázal ve finále urvat třetí místo a v součtu bodů dokonce dělené druhé místo. První dvě místa opanovaly vozy otce a syna Cimingů.

Filip Duřt - Hollabrunn - 2019Filip Duřt si zažil svoji premiéru v divizi Junior buggy. Se starší koncepcí buggy od Alfa racing se rychle učil. Bohužel doplatil na kontakty, především v prvních zatáčkách. Velká dravost divize Junior buggy, podtržená devítičlenným startovním polem nabídla nádherné souboje. Finálovou jízdu Filip nedokončil, už v prvním kole musel svůj speciál odstavit a zbytek jízdy sledovat jen jako divák. Celkově byl klasifikován jako osmý. V Humpolci si, ale chuť určitě spraví. Závod opanoval úřadující Mistr Evropy a České republiky Jakub Novotný.

Libor Paul vybavil svou Barču novými tlumiči a bylo to znát. Celý víkend startoval z první řady,Libor Paul - Hollabrunn 2019 bojoval s jezdci evropského kalibru, jako jsou Bernd Stubbe, nebo Jakub Kubíček. Vybojoval si účast v semifinále a už za rozjížďky bral 5 bodů. Třetím místem si vyjel i účast finálovou. V první části finálové jízdy bojoval o páté místo, pak však svůj speciál přetočil, aby nakonec dojel až jako devátý. V celkovém  součtu vybojoval 17 mistrovských bodů. Celkově pak skončil sedmý.

Jan Ratajský stále nemá připravený rallycrossový speciál. Okusil tedy divizi Super bugy, se Jan Ratajský - Hollabrunn 2019zapůjčeným speciálem od Romana Poláka. Celý víkend se především učil, přeci jen není zvyklý na pohon všech kol. Rozhodně se však neztratil, v rozjížďce dokonce předjel Jardu Hoška. Nejen, že postoupil do semifinále, ale dokonce si hned při své první finálové účasti vyjel finálovou jízdu. Start se mu povedl a za první zatáčkou bojoval o čtvrté místo, přišel však kontakt, přetočení a boj ze zadních pozic. Přestože výsledek mohl být lepší, konečné sedmé místo je velký úspěch. V divizi Super buggy vévodil celému finále multi šampión Bernd Stubbe, před evropskou sezónou je tedy připraven.

Autor - text + foto - Radek Franc