Informace

36. RX – MMČR v Rallycrossu – Sedlčany – 5. 5. 2019

RX – MMČR v Rallycrossu – Sedlčany – 5. 5. 2019

Honza Ratajský Sedlčany 5.5.2019Sedlčany hostily 5. května druhý závod českého mistráku v rallycrossu. V rámci tohoto závodu se jel zároveň již třetí závod poháru Mascom Cup. Bohužel oproti třem předchozím závodům, které se jely jako zónové, byla velmi znát menší účast v hlavních divizích. Technickými přejímkami prošlo 58 vozů. Za AUCTOR Team po Maďarsku opět v plné sestavě nastoupili Tomáš Mičík a Honza Ratajský v divizi STC + 2000, která byla Honza Ratajský Sedlčany 5.5.2019dosud nejobsazovanější. Tentokrát však do závodu nastoupili pouze tři jezdci.

Honza Ratajský - KO Motor - Sedlčany 5.5.2019Honza Ratajský po dvou předchozích závodech, kdy ho od druhé poloviny závodu vždy začaly sužovat problémy s technikou jeho vozu najel na stejnou vlnu a po druhé rozjížďce musel tentokrát úplně odstoupit pro závodu na motoru, která nešla na místě opravit. Každopádně si v prvních dvou rozjížďkách stihl trochu zazávodit, když první rozjížďku vyhrál a ve druhé dojel druhý. Klasifikován tak byl na třetím místě. Náplastí mu tak může být posun na průběžné první místo v této divizi.

 

Po motivačním závodu do vrchu, který se podařil Tomášovi Mičíkovi vyhrát, to vypadá, že se u něj blýská na lepší Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.2019časy. Závod v Sedlčanech hodnotí vlastními slovy takto:

Po třech ne úplně šťastných závodech jsme neztratili energii a vydali se na mezinárodní mistrovství České Republiky do Sedlčan, kde sice nebyla konkurence tak početná jako v závodech zónových, ale i přesto to vypadalo na zajímavé poměření sil.

Propršená sobota naznačovala, že sedlčanská trať, která jako jediná má převahu šotoliny, nebude úplně snadno sjízdná, což potvrdily i tréninky, kde jsem radši nejančil, aby závod neskončil dřív, než začal.

1. Kvalifikační jízda:
Při čistění pneu v předstartovním prostoru došlo k poškození řadicího mechanismu, které bohužel znamenalo značný handicap, ale i přesto jsme do jízdy nastoupili. Zároveň se projevila i má chyba s joker lapem, kde jsem se připravil o lepší umístění než třetí.

Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.20192. Kvalifikační jízda:TM v nesnázích
Start-cíl-vítězství
😉

3. Kvalifikační jízda:
Přemíra motivace a špatná geometrie byla příčinou neúspěchu.

Finále:
Snažil jsem se hlavně uklidnit, přestavěli jsme auto na sucho a těšili se až to vypukne. Start se povedl na jedničku a pak už se jen kontroloval náskok. Navíc v posledním kole jsem dostal do vysílačky info že Kája Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.2019stojí a mohl jsem posledních pár zatáček projet na volno.

Celkový dojem ze závodu byl pozitivní a doufám, že smůla která nás provázela ze začátku nám dá pokoj

Druhý tak dojel Karel Václavík, který se dostal na průběžné místo a Tomáš bral první body do českého mistrovství, když na Slovensku mu propálený píst neumožnil brát body žádné. Nyní je tak na pátém, průběžném místě.