Informace

4. ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

Tomáš Mičík - Nyirád - 2018o víkendu 14 – 15. července se konal zónový rallycrossový závod na trati v maďarském Nyirádu. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnil jezdec Tomáš Mičík. V prvním tréninku z patnáctičlenného startovního pole obsadil Tomáš 4. místo a ve druhém pak 6. místo.  Zajeté časy v tréninkových jízdách pasovaly Tomáše na jednoho z adeptů na finále. Po prvních rozjížďkách mu patřilo průběžné 7. místo. Po druhých a třetích rozjížďkách byl klasifikován shodně na vynikajícím čtvrtém místě. Po rozjížďkách přišly na řadu semifinálové jízdy. Ve své jízdě pak držel do posledního kola postupové naděje, když se držel na druhém místě, ale bohužel závada na hlavě kola mu dala 800 metrů před cílem pro tento závod stop. Za jeho výkony a zajeté časy by si určitě finálovou účast v tomto závodě zasloužil. Tomáš byl nakonec klasifikován jako sedmý a náplastí ne nepovedené semifinále je určitě dobrý potenciál jeho vozu, který určitě zužitkuje a přetaví ve finálovou účast a postavení na stupních vítězů v některém z dalších závodů.