Informace

41. RX – 1. – 2. 6. 2019 ZSE v Rallycrossu – Fuglau Rakousko

RX – 1. – 2. 6. 2019 ZSE v Rallycrossu – Fuglau Rakousko
První červnový víkend se v rakouském Fuglau konal 6. závod Mistrovství zóny střední Evropy v Rallycrossu. Tento závod byl zároveň vyhlášen jako Mezinárodní Mistrovství ČR a to již jako třetí závod. AUCTOR Team byl na místě opět v plné sestavě, dorazili jak Tomáš Mičík, tak i Honza Ratajský.  V divizi super touring cars nad 2000 ccm, ve které oba nastupují, se přihlásilo 8 jezdců.

Tomáš Mičík - Fuglau - 2019Tomáš Mičík po vyhraném sedlčanském závodě a vynechaném závodě v polském Slomczynu zaviněném poruchou při testu, se opět vydal sbírat zónové a republikové body. V prvním tréninku zajel výborný čtvrtý čas, ale ve druhém musel ve třetím kole předčasně opustit závodní dráhu, protože se vyskytla závada na motoru. I přesto naměřil pátý čas. Po krátké kontrole bylo jasné, že daná poruchu nepůjde na místě opravit a Tomáš se musel ze závodu odhlásit. Tak doufejme, že v Sosnové prolomí konečně smůlu a ukáže opravdový potenciál jeho vozu.

Bohužel na podobné vlně letos jede i Honza Ratajský. Obě tréninkové jízdy dokončil na poslednímHonza Ratajský - Fuglau - 2019 místě. Bohužel na motoru se opět vyskytla vážná závada, která nešla taktéž na místě opravit, ale šlo motor přenastavit na menší výkon a tak se pokračovalo dále s cílem získat důležité body do mistrovství. V první rozjížďce dojel na čtvrtém místě a v součtu časů byl klasifikován na místě šestém. Ve druhé, pomalejší rozjížďce dojel jako druhý, ale kvalifikační čas měl až jako sedmý a rozhodovala tak třetí rozjížďka. Ta se Honzovi naštěstí povedla a na úkor svého pokořitele ze druhé rozjížďky Johana Eigenbauera postoupil jako poslední do finále, protože vzhledem k nižšímu počtu startujících se semifinálové jízdy nejely. Ve finále to mohlo být i lepší, ale Honzův speciál se rozhodl mít problémy navíc ještě se zaseklým plynem hned v prvním kole, dříve než začali mít problémy další soupeři ;o). Honza tak byl klasifikován na 6. místě. Jinak stejně jako u Tomáše doufáme, že se smůla přestane lepit na paty a na domácí Sosnové bude bojovat pouze se soupeři a ne se svou technikou.