Informace

43. AX – 15. – 16. 6. 2019 – MMČR v Autokrosu – Přerov

AX – 15. – 16. 6. 2019 – MMČR v Autokrosu – Přerov
Trať v Přerově hostila o víkendu 15. – 16. června čtvrtý závod MMČR v Autokrosu. Technickými přejímkami prošlo 110 závodních speciálů v deseti divizích. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnili v divizi Racer buggy do 125 ccm stále se zlepšující Jarda Litera, v divizi D2 Josef Bartoš, po vynechaném závodě v Nové Pace dorazil i Martin Chytráček a v divizi Junior Buggy pak Filip Duřt.

Jaroslav Litera - Přerov 2019Jaroslav Litera nastoupil v Přerově v patnácti členné konkurenci. Letos je to boj a učení se. Na přerovské trati jel poprvé a rozjížďku od rozjížďky se dle zajetých časů zlepšoval, což je pro jeho sebevědomí velmi důležité. 13 vteřin je rozdíl mezi první a třetí rozjížďkou. Nakonec mu o jedno místo utekl postup, když dojel v semifinále na šestém nepostupovém místě a celkově byl klasifikován na dvanáctém místě.

Nejlepší čas v tréninku a vyhraný první rozjížďka nasvědčovala tomu, že se bude Pepa Bartoš Josef Bartoš MMČR Přerov 2019umisťovat na pozicích, na něž jsme u něj v poslední době zvyklí. I druhá rozjížďka, kdy dojel druhý vypadala dobře, ale při dojezdu mu začal vadnout motor. Ve třetí rozjížďce problém přetrvával a teplota 130 stupňů nevěstila nic dobrého. V rámci předejití dalších škod se rozhodlo, že již do finálové jízdy nenastoupí a byl tak klasifikován na desátém místě a přišel tak o průběžné první místo, ale se závody byl jinak na velmi pěkně připravené trati spokojen.

Martin Chytráček - Přerov 2019Jak to tak vypadá, tak Martin Chytráček a jeho vůz je poslední dobou nějaký zakletý. Celkem dobrý čas v tréninku dal na druhou řadu v první rozjížďce, ale bohužel díky tomu, že byli hasiči z kraje závodu v zácviku a v jedné pasáži jim vyteklo více vody než mělo, doplatilo na to několik jezdců – lyžařů-diváků kolizí a Martin z toho vyšel ulomeným kolem. Od té doby to mělo vliv na jeho další účinkování. Poškození z kolize z první rozjížďky se projevilo až v průběhu druhé kdy vystavila stopku závada na cívce a Martin si tak zopakoval jízdu v tandemu za traktorem.  Ve třetí rozjížďce to pak bylo čidlo na klice, které mu zajistilo opět jízdu v tandemu. Nakonec ve finále i přes úvodní nejistotu vše konečně zafungovalo jak mělo a Martin si tak mohl konečně zazávodit a i díky odpadnutí několika soupeřů si oproti desátému postupovému místu polepšil na sedmou pozici, což bylo v součtu všech jeho přerovských eskapád určitě malé vítězství.

Premiéru stejně jako Jarda Litera a Martin Chytráček zažil na přerovské trati i Filip Duřt. Filip Duřt - Přerov 2019V rozjížďkách se učil poznávat trať a brzdné body, zvlášť na legendárním Mamutu při tréninkách dost skákal, ale v jízdách už tolik ne a bylo z toho i zrychlení. Ve finále se tlačil na Tomáše Svobodu, ale najel mu na zadní kolo a šel přes střechu. Naštěstí si nic závažného nestalo a z přerovského závodu si tak odváží body za osmé místo.