Informace

48. RX – 20. – 21. 7. 2019 – ZSE + MMČR v Rallycrossu – Sedlčany

RX – 20. – 21. 7. 2019 – ZSE + MMČR v Rallycrossu – Sedlčany
Honza Ratajský - RX - Sedlčany II 2019Po květnovém mistráku si dali dostaveníčko rallycrossový jezdci, včetně těch, co objíždí zónové závody, opět na této trati v Sedlčanech. Jelo se zde navíc zónové mistrovství a mistrovství Rakouska a Slovenska. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnili Honza Ratajský a Tomáš Mičík.

Účast Honzy Ratajského měla však jepičí život, i když tomu po tréninkových jízdách tak nevypadalo. Ty se mu totiž podařilo s více jak půlsekundovým náskokem v devítičlenné konkurenci vyhrát, ale stopku mu letos už po několikáté vystavila závada na motoru a jeho další účinkování tak nebylo možné a on tak ztratil možnost získat důležité body do tabulky zónového a republikového šampionátu.

Tomášem Mičíkem to vypadalo bledě už v tréninkových jízdách, kdy naměřil pouze jedno kolo2019 - Tomáš Mičík - Sedlčany II 2019 a musel odstoupit. Naštěstí pro něj se nejednalo o nic závažného a hned v první rozjížďce se mu podařilo zajet třetí čas z obou kvalifikačních jízd. V druhé kvalifikační jízdě mu patřil osmý a ve třetí pak druhý čas, což po sečtení všech jízd dalo na čtvrté místo a první řadu v semifinále, ve kterém dojel jako třetí a zajistil si postup do finále, tentokráte z řady třetí. Po startu do finále se byl pátý a nabral menší ztrátu, která se mu však již nepodařila sjet, protože soupeři před ním zajížděli vesměs rychlejší časy na kolo než on. Díky nenastoupení jednoho z jezdců a diskvalifikaci Aleše Kubíka, byl nakonec klasifikován na čtvrtém místě.