Informace

63. SOUHRN SEZÓNY - AX - Václav Smutný – divize Buggy – 4 x 2

AX - Václav Smutnýdivize Buggy – 4 x 2
2019 - Václav SmutnýV letošním roce absolvoval stejně jako v loňském roce jedenáct závodů a výsledkově se mu dařilo také stejně. Bohužel celkové prvenství z loňského ročníku se mu nepodařilo obhájit. Tím, že došlo k rozchodu pořadatelů Kosice Cupu a Radeč Cupu, došlo k navýšení závodů a nebylo možné je všechny objet. Vašek si tedy vybral z každého Cupu několik závodů, kterých se zúčastnil.

V rámci Kosice Cupu se zúčastnil čtyř závodů. Dvakrát zavítal do Humpolce, kde skončil vždy2019 - Václav Smutný na stupních vítězů. V květnovém závodě dojel na druhém místě a v zářiovém to vypadalo na místo první, ale po přetočení se propadl až na šesté místo, ale ještě stihl své zaváhání napravit a vybojoval třetí místo. V úplně svém prvním závodě letošní sezóny vyhrál klání v Kosicích a stejná příčka mu patřila i v závodu v Dolním Bousově, který se jel při pořádání Mistrovství republiky jako doplňkový závod. V celkovém pořadí poháru Kosice Cup, který  se jel na devět závodů, mu patří páté místo.

Stejné místo v celkovém pořadí mu patří i v poháru Radeč Cupu, kdy se zúčastnil dokonce šesti závodů, ale dvakrát ho zradila technika, buď se ze závodu musel odhlásit, nebo nedojel. Smolné závody pro něj byly první radečský a červencový v Nachanicích. Naopak pokud dojel, tak bral vždy první místo a to v Poříčí nad Sázavou, v Nové Pace a dvakrát v Přerově. Sezónu 2019 - Václav Smutnýpak ukončil v rámci volného závodu „Poslední jízda“, který již několik let připravuje parta nadšenců na trati v Poříčí nad Sázavou. Zde dojel druhý za republikovým kartem, který pilotuje Jirka Havelka.

Na příští sezónu se připravuje přestup o stupínek výše, protože svůj speciál na podzim prodal a pořídil nový,  který brázdil v minulých letech holandské mistrovství a vybrané evropské závody. Pokud se sežene vše co je potřeba, tak bychom ho měli v příští sezóně vídat v Mistrovství republiky v divizi buggy s obsahem do 1600 ccm.