Informace

64. SOUHRN SEZÓNY - AX – Martin Chytráček – divize D6

AX – Martin Chytráček – divize D6
2019 - Martin ChytráčekAutokrosová sezóna 2019 začala pro Martina po vynechaném Hollabrunnu až druhým závodem v Humpolci. Bohužel stejně jako loni ho provázely technické problémy, když se právě z humpoleckého závodu musel pro poruchu na svém voze odhlásit a do následujícího závodu v Nové Pace ani nedorazil, když se po testech před novopackým závodem porouchalo cosi na motoru. Naštěstí do konce sezóny už ho předčasně ze závodu žádná technická závada nevyřadila a on tak mohl bojovat do poslední chvíle ve finálových jízdách, do kterých se mu vždy podařilo proklouznout.

Martin je poslední sezóny zvyklý pohybovat se jako na houpačce a letos se v té pomyslné dolní2019 - Martin Chytráček části pohyboval v již zmíněném Humpolci, kdy musel odstoupit a v pro jeho vůz nevyhovující trati v Poříčí nad Sázavou, kde kromě jedné jízdy měl vždy drobné potíže, které mu nedovalovaly využívat potenciál jeho vozu. Ve finále to byl prasklý vnitřní kloub na poloose, který ho zastavil a on tak byl klasifikován až jako devátý. Ještě o jedno místo hůře dopadl při závodě v Dolním Bousově, kdy ho provázely nejen technické problémy, ale dvakrát doplatil i na závodní kolize se soupeři, které ho vyřadily z bojů o lepší umístění.

Naopak, kdy se mu dařilo lépe, byly závody v Přerově a v Sedlčanech. V Přerově, při snad jeho úplně prvním startu na této trati, tedy ještě zůstal během rozjížděk spíše v té části, kde se mu 2019 - Martin Chytráčekdařilo méně, ale během finále se po dlouhé době konečně mohl soustředit pouze na jízdu, při které jel jeho vůz na plný výkon a nepotkala ho ani žádná zásadní kolize s některým ze soupeřů. Finálovou jízdu dojel po krásných soubojích na sedmém místě. Naštěstí se po před posledním závodu v Dolním Bousově nenechal odradit neúspěchem a rozhodl se do Sedlčan zavítat. Již tréninky ho zastihly v celkem dobrém rozpoložení, když bral sedmý a osmý čas ze dvanácti účastníků. V rozjížďkách bral pak páté, čtvrté a třetí místo. Po skvělém startu a vynikající stíhací jízdě se probojoval v posledním kole až na třetí místo, které už do projetí cílem udržel. Po čtyřech letech snažení to bylo jeho první pódium v divizi D6, což mu na závěr sezóny udělalo velkou radost a zacelilo bolavé rány z předchozího snažení. Celkově mu pak patřilo stejně jako loni, jedenácté místo.