Informace

65. SOUHRN SEZÓNY - ZAV – Vratislav Cinkl – divize E-2000

ZAV – Vratislav Cinkl divize E-2000
2019 - Vratislav CinklStejně jako v loňském roce se zúčastnil třech troj závodů v rámci seriálu Edda CUP a stejně jako loni to bylo na domácí trati v Jemníkách u Mladé Boleslavi, dále pak na zřejmě dlouhou dobu posledním závodě do vrchu v Liberci a poslední jeho účastí byl závod v Horním Jiřetíně. A stejně jako loni byl na každém klání velmi úspěšný, když se pokaždé umístil na stupních vítězů a v absolutním pořadí byl nejlépe pátý a nejhůře třináctý.

Nejlepšího výsledku dosáhl na trati v Jemníkách, kde prokázal znalost místní tratě a jak v sobotním tak i v nedělním závodě nepoznal přemožitele a oba závody vyhrál. V celkovém pořadí mu po oba dny patřilo shodné páté místo. V porovnání s loňským rokem se ve své 2019 - Vratislav Cinklnejrychlejší jízdě dokázal letos o více jak vteřinu zlepšit, když na trati o délce 2388 metrů zajel čas za 1:12,73.

V loňském roce závody při Hostr Prix v Liberci opanoval, ale letos se musel v sobotu sklonit před dvěma jezdci a v neděli pak před jedním. I když v sobotu dojel až třetí, tak malé vítězství přece jen pro sebe bral, když se mu podařilo zlepšit čas o více jak osmdesát setin oproti loňsku.  V součtu časů v absolutním pořadí pak byl klasifikován na dvanáctém místě. V neděli svůj čas už nezlepšil, ale zlepšil si umístění ve třídě, když dojel druhý. V celkovém pořadí byl pak třináctý.

2019 - Vratislav CinklTo na kopci v Horním Jiřetíně se mu loňské umístění podařilo obhájit, když po oba dny skončil druhý. Radost mu určitě udělalo i zrychlení o více jak dvě vteřiny proti časům z roku 2018. Zlepšení oproti loňsku přišlo i v absolutním pořadí, kdy se posunul z patnáctého, respektive čtrnáctého na deváté, které mu patřilo jak v sobotu, tak i v neděli.

V rámci celkového hodnocení EDDA Cupu za sezónu 2019 mu v součtu bodů ze všech jeho odjetých závodů patří čtvrté místo ve třídě a čtyřicáté páté absolutně.