Informace

67. SOUHRN SEZÓNY - AX – Josef Bartoš – divize D2

AX – Josef Bartoš – divize D2
2019 - Josef BartošJak už se všeobecně říká, že titul v jakémkoli sportu je těžké získat, ale ještě těžší je titul obhájit. Kromě boudy v prvním hollabrunnském závodu se dá říci, že se mu titul až do třetího závodu v Nové Pace hájit dařilo, když po každé stál na stupních vítězů, v Rakousku na třetím a v Humpolci a Nové Pace pak dojel shodně na druhém místě. Bohužel v dalších třech závodech ztratil hodně bodů po několika nedojetých rozjížďkách a ve dvou případech ho zradila technika i ve finále, kdy končil jako jeden z prvních jezdců nebo dokonce v případě Přerova do finále ani nenastoupil. V Poříčí nad Sázavou dojel jako druhý, ale právě zmíněná ztráta v rozjížďkách ho stála průběžné vedení.

Šance na zvrat přišla hned dalším, pro Pepu domácím závodě, v Dolním Bousově. Ztrátu tří bodů se mu podařilo po rozjížďkách stáhnout na rozdíl pouze jednoho bodu, když opanoval všechny své rozjížďky a bral plný počet bodů a průběžně vedoucí Honza Šindelář byl až jako třetí. Vše už vypadalo, že si průběžné vedení vezme zpět, ale bohužel došlo k opakování finále,2019 - Josef Bartoš které vedl a v dalším musel bohužel opět z vedoucí pozice pro závadu na poloose odstoupit. Po tomto výpadku byla obhajoba už možná pouze jen v případě, pokud by Honza Šindelář buď do závodu nenastoupil a pokud ano, tak by musel mít Pepa minimálně čtrnácti bodový náskok, protože před posledním závodem měl náskok třinácti bodů a více lepších umístění. V praxi by to znamenalo, že by Honza Šindelář musel z deseti přihlášených jezdců do sedlčanského závodu, skončit jak po rozjížďkách, tak i po finále vždy na posledním místě a brát pouze bodů dvanáct. Což se při Honzově formě od druhého závodu pěti prvních míst v řadě nedalo předpokládat a ani se tak ve finále nestalo. Již před finálovou jízdou tak bylo jasno a Pepa se tak soustředil pouze na finálovou jízdu a dojel na druhém 2019 - Josef Bartošmístě, za debutujícím jezdcem v Dé dvojkách, Alešem Kubíkem, který si odskočil z rallycrossu.

I když Pepa titul neobhájil, určitě byl s celkovým umístěním po těch letošních trablích, spokojený. Nejsmolnějším závodem pro něj asi byl závod Přerově, kde musel předčasně balit a nejlepší to byl určitě závod na asi neznámější a nejvěhlasnější trati v Nové Pace, když měl nejrychlejší čas v tréninku, vyhrál všechny rozjížďky a dojel druhý za letošním celkovým vítězem.