Informace

72. RHRmotorsport - Týmový článek

RHRmotorsport – Radek Kopecký st., Radek Kopecký ml., Honza Kopecký

V loňském roce jste toho moc neobjeli. Jak to vypadá s letošní sezónou? Na podzim jsme se bavili  RHR Motorsport - 2019o nějaké případné změně techniky či disciplíny. Zůstanete u vrchů a stejné divize nebo vyzkoušíte něco nového?
Minulý rok nebyl pro naše závodění moc příznivý. Odjeli jsme závody v Sosnové, kde se nám zadařilo jak dopoledne, tak i se štěstím odpoledne a dovezli jsme poháry za druhé a třetí místo. Dále jsme jeli závody do vrchu v Jemníkách, kde  jsme se trápili s vadnou spojkou, nešlo pořádně řadit

a museli jsme bohužel ze závodu odstoupit. Zvažovali jsme změnu techniky, navštívili několik inzerujících prodejců, projeli se, ale bohužel nám nebylo přáno a ani s RHR Sosnová 2019jedním se nedohodli. Pro tento rok tedy budeme startovat opět s vozem VW Golf 3 VR6. Mimo závodů do vrchu s naším vozem, máme v plánu vyzkoušet závody rally a to v rámci ČMPR s pronajatým vozem.

 

Máte nějakou týmovou taktiku – např. kdo, s kým, kde, kolik?
Tento rok zahájíme sezónu opět na Autodromu v Sosnové a to 11.4.2020, kde za náš tým nastoupí Honza a Radek Kopecký. Dále by měla následovat Bílina, ale bohužel se kryje se závody do vrchu v Jemníkách, které nemůžeme jako členové AUCTOR Teamu vynechat :-). Letos zde nastoupí stejná dvojice jako minulý rok a to Radek starší a mladší. Dále se musíme dohodnout, jaký podnik budeme upřednostňovat.

 

RHRmotorsport - Zbraslav 2018Když už bylo zmíněná případná změna, kam by případně v budoucnu směřovaly vaše kroky. Jste nějak za jedno nebo každý bych chtěl zkusit něco jiného.

Náš sen je určitě rally . Bohužel se jedná o velmi nákladný sport jak finančně, tak materiálně a to v současné době není v našich silách zajistit.

 

Co je pro vás nejnáročnější na závodění?
Na závodění je pro nás nejnáročnější asi jako pro všechny týmy zajištění dostatku financí na celou sezónu. Z tohoto důvodu nemůžeme absolvovat celou sezónu jednotlivých seriálů a jsme nuceni si závody vybírat a některé méně dostupné vůbec nejet. Tímto bych chtěl poděkovat našim kamarádům a sponzorům  kteří nás podporují, nebo podporovali jako např: Entry Enginering s.r.o. , Sklenářství u mostu – Liberec, FB autoservis  a neposlední řadě bych rád zmínil Auctor Racing a  Auctor Team, který nám pomáhá jak finančně, tak RHRmotorsport - Jemníky 2019prezentačně.

 

Co vlastně děláte, když nezávodíte?
Mimo závody samozřejmě všichni chodíme do práce a vyděláváme na naše drahé koníčky. Radek ml. čeká přírůstek do rodiny, tak se mimo volantu  musí naučit řídit kočárek. Mimo to hodně cvičí a pravidelně se zúčastňuje vytrvalostních závodů ,,Spartan´´. Já s Honzou trávím volný čas u vody a společně rybaříme a pokoušíme se o ulovení zlaté rybky, která nám splní tři přání, jako je např. vůz kategorie R5.

 

RHRmotorsport - Jemníky 2019Chcete něco vzkázat fanouškům?
Fanouškům děkujeme za skvělou atmosféru, kterou vytváří během závodů. Vždy nás to naplňuje a hecuje k lepším výkonům. Určitě se budeme snažit závod od závodu zlepšovat a zrychlovat, pokud nám to technika dovolí :-).