Informace

73. KAMIL BERKA - Týmový rozhovor - 2020

1. Díky velké ráně z předchozí sezóny si toho loni moc neobjel. Vím snad jen o jednom startu. Kde to bylo a jak si dopadl?
Kamil Berka - Historie
Ano, předchozí sezóna měla špatný konec, kdy jsme v poslední rychlostní zkoušce na Rally Sudety, Českomoravský pohár, měli havárii, po které jsme se se spolujezdcem chvíli oklepávali. Vzhledem k nepojízdnému vozu, na který nebyl čas, jsem se rozhodl koupit mladší Subaru Imprezu WRX. S tím jsme poté jeli na XV. Chrudimském Rally sprintu, kde jsme v naší kategorii skončili na druhém místě.


2. Jak to vypadá s letošní sezónou? Bude těch startů více?Kamil Berka - 2019
V letošní sezóně plánuji 2 starty, přičemž dopředu ještě nevím, které závody pojedu, protože se většinou spontánně rozhoduji pár týdnu před událostí. Pokud to čas a finance dovolí, tak by těch startů mohlo být více.


3. Pořád zůstáváš věrný tvému krásnému vozu Subaru?
Samozřejmě, je to nádherný legendární vůz, který má spoustu fanoušků. Po havárii byl však značně poškozen a opravy by trvali příliš dlouho. Proto, jak jsem prozradil v první otázce, jsem koupil stříbrné Subaru Impreza WRX 2002, které bylo téměř připravené. Bylo potřeba pár úprav, především doladění motoru řídicí jednotkou a pak nějaké drobnosti.

 

4. Co je pro tebe nejnáročnější na závodění?
Nejnáročnější? No, nejspíš asi soustředění se během závodu, přece jenom člověk nesmí udělat žádnou chybu v té vysoké rychlosti, protože se každá chyba trestá, někdy méně a někdy bohužel více.

 

5. Co vlastně děláš, když nezávodíte? Něco o práci. Plus zájmy – rodina, ostatní sport.
Kamil Berka - Historie
Tak rozhodně je na prvním místě moje milovaná rodina, přítelkyně a malá dcerka, se kterými se snažím trávit co nejvíce času. Ať už v podobě různých výletů po České republice či zahraničí, nebo v podobě společného lenošení doma na gauči při pohádkách. Můj oblíbený sport, kromě motorsportu, je především jízda na kole a plavání, v neposlední řadě také běh a to především když učím svou čtyř-letou dcerku jezdit na motorce (směje se). Občas to kvůli mé práci nebývá jednoduché, protože mám vlastní firmu na obrábění kovů, ve které jsem v poslední době na všechno sám a tak musím bohužel spoustu času trávit v práci, ať už Kamil Berka - 2019sháněním zakázek, objednáváním materiálu, přípravou práce nebo i dokonce samotným obráběním.

 

6. Chcete něco vzkázat fanouškům?
Vzkázal bych akorát to, že se budu snažit být na co nejvíce závodech, aby si mohli užít Imprezu v celé své kráse v jejím přirozeném prostředí, které je odjakživa na závodních tratí Rally.