Informace

77. TEREZA DVOŘÁKOVÁ - Týmový rozhovor

Terezo, jsi jedna z mála žen, které mohou fanoušci motorsportu již několik let vídat na rallycrossových tratích. Jak si se k této disciplíně vůbec dostala a jak hodnotíš svou první celou Tereza Dvořáková - RXsezónu, kterou si zakončila titulem vícemistra?
Přesto, že jsem holka, svou vášeň k závodním autům mám už od raného dětství a to zásluhou mého Táty, který závodil. Díky němu jsem zjistila, že chci jít v jeho stopách. Vždy to byl můj sen, umístit se na pódiových příčkách. O to více, to pro mě bylo cennější, neboť jsem měla slabší auto, oproti soupeřům.

 

V loňském roce jsme Tě mohli vídat s vozem Škoda Felicia v České Trofeji historických automobilů vTereza Dvořáková - Felicia divizi s objemem motoru nad 1600 ccm. Na sociálních sítích bylo kolem Vánoc pár obrázků, na kterých si byla vyfocena s jiným vozem a Škodovka už to nebyla. Čím ti udělal Ježíšek radost a můžeš nám k tomu autu něco říci?
Ježíšek mi nechal v garáži překvapení a to v podobě Peugeot 306. Který pochází z továrních dílen. Auto má motor o obsahu 2000 ccm a disponuje výkonem 220 PS. Jezdilo v roce  1999 rally. A zbytek bych si nechala jako malý překvapení pro konkurenci.:-D

 Tereza Dvořáková - Peugeot - 2020

Jaké máš s tímto vozem plány pro tento rok? Jakých podniků se hodláš zúčastňovat a co Felda, ta půjde o dům dál, nebo zůstane v týmu?
S Peugeotem plánuji odjet celou trofej ČTHV +1600. A pokud ještě bude Felicie, tak bych určitě ráda potrápila své soupeře v Rallycross cupu a to v divizi S 1400.

 

Klasická otázka, co Ty a jiné motoristické disciplíny? Vyzkoušela si už něco jiného nebo láká Tě přímo něco konkrétního?
Před rallycrossem, jsem se rekreačně věnovala jízdě na motorce a na čtyřkolce. Momentálně se věnuji tomu, co je mi nejbližší, ale ráda bych někdy okusila rallyové tratě.Tereza Dvořáková - Sosnová 2019

 

Co je pro Tebe nejnáročnější na Tvém závodění?
Nejnáročnější na mém závodění je celková koncentrace, se kterou mi pomáhá můj hlavní mechanik Martin alias Želva, neboť od soupeřů nedostanu na trati nic zadarmo.

 

Co vlastně děláš, když nezávodíš?
Tereza Dvořáková - 3.místo Sedlčany - 2019
Vzhledem k tomu, že mám psa, buldočku Amy, tak se nejvíce věnuji jí. Je to parťák, který se mnou sdílí veškeré sportovní aktivity i relaxační procházky.

 

Chtěl bys vzkázat něco fanouškům?
Všem svým fanouškům moc děkuji za podporu a již brzy se uvidíme na trati. :)