Informace

8. MMČR v Autokrosu - Dolní Bousov - 4. - 5. 8. 2018

MMČR v Autokrosu - Dolní Bousov - 4. - 5. 8. 2018

O prvním srpnovém víkendu 4. – 5. srpna 2018 se konal 5. závod MMČR v Autokrosu na trati v Dolním Bousově. I přes dlouhodobé sucho se podařilo bousovským pořadatelům trať perfektně připravit, což potvrdili i všichni tři jezdci AUCTOR Teamu, kteří se závodu zúčastnili.

Libor Paul - Dolní Bousov - 2018 V divizi Super Buggy hodnotil bousovský závod Libor Paul jako svůj letos nejlepší a to nejen pocitově, ale i z velké části výsledkově. V prvním tréninku zajel Libor skvělé třetí místo, ve druhém byl pak klasifikován na místě osmém, na kterém zůstal i v součtu obou tréninkových jízd. Po startu z druhé řady a menší kolizi s Jakubem Kubíčkem nakonec projel cílem první kvalifikační jízdy jako třetí, což pro něj znamenalo pro další jízdu výhodu startu z první řady. Této dokázal náležitě využít a dojel druhý za Radkem Jordákem. Stejný výsledek zopakoval i v poslední jízdě a v součtu všech kvalifikačních jízd mu patřilo čtvrté místo. Vzhledem k tomu, že se nejely semifinálové jízdy, znamenalo to pro Libora start z druhé řady. Ten se mu povedl výborně a v první zatáčce se začal dostávat na třetí místo, ale bohužel narazil do vozu Romana Keřky a poškodil si svůj vůz na tolik, že ho musel hned odstavit. I přes kolizi a desáté místo byl Libor s bousovskými závody a předvedenými výkony víceméně spokojen.

V divizi D2 nad 1600 ccm se v tréninkových jízdách prezentoval Josef Bartoš třetím a druhým místem a v součtu obou jízd byl klasifikován jako druhý. V první rozjížďce bez problémů vyhrál, ve druhé se po špatné volbě pneumatik pral s vozem a sám se sebou a dojel třetí a v poslední rozjížďce plné kontaktů, kdy jeho vůz obdržel řadu nechtěných karosářských úprav, dojel na druhém místě. V součtu všech jízd byl klasifikován na místě třetím. I zde se nejely semifinálové jízdy a v tomto případě to znamenalo start z první řady. Po startu finálové jízdy se Josef dostal do menší skrumáže a odjížděl se ztrátou na přední pozice. Když se začal probíjet dopředu, závod byl po kolostřešním představení jednoho z jezdců zastaven a vzhledem k tomu, že nebyl odjet dostatečný počet kol, musel být znovu opakován. V opakovaném finále se brzy dostal na druhé místo a začal stíhat vedoucího Romana Vávru, před kterého se po několika kolech dostal a udržel si vedení až do konce a zopakoval tak svůj výkon z Poříčí a znovu vyhrál a upevnil si tak své průběžné vedení v mistrovství, které by na příštím závodě v Hollabrunnu mohl přetavit již v mistrovský titul.

Martin Chytráček - Dolní Bousov - 2018V divizi D6 se jako třetí jezdec první tréninkové jízdy a jako šestý ve druhé, prezentoval Martin Chytráček. I přes šestý čas v součtu obou jízd to Martinovi dalo na první řadu jeho první série kvalifikačních jízd. Jak je letos Martinovým zvykem, tak tuto výhodu mu zhatil po několika kolech poškozený kloub a díky tomu musel ze slibného třetího místa svůj vůz odstavit. Ve druhé jízdě pak po startu z druhé řady Martin zabojoval a podařilo se mu předjet dva soupeře a dojel čtvrtý. Ve třetí jízdě se pak ještě o dvě místa polepšil, když dojel jako druhý. I v této divizi se bohužel nejely semifinálové jízdy a tak šesté místo, které by normálně znamenalo pro tyto jízdy první řadu, Martina poslalo až do řady třetí. Po startu finálové jízdy jezdil Martin na osmé pozici, ale svou dravou jízdou se dokázal probojovat během několika kol na pátou pozici, na víc už bohužel nebylo, protože jezdci na předních pozicích už poodjeli a ztráta na dojetí byla veliká. I tak bylo toto umístění pro Martina malé vítězství, neboť s vozem jenž nedisponuje výkonem jako má většina soupeřů v této divizi, zajíždí takové výsledeky. I on hodnotil své bousovské vystoupení velmi pozitivně, jediné negativum bylo pár kosmetických úprav a poškozený tlumič po finálové jízdě na jeho voze.