Informace

80. RADEK DVOŘÁK - Týmový rozhovor - 2020

Radku, v loňském roce si hned v prvním závodě na Slovakiaringu ukázal fanouškům svůj vůz ze Radek Dvořák - Slovakiaring 2019všech možných stran, ale pak už si byl na závodech vídán spíš jako doprovod Tvé dcery Terezy nebo Honzy Ratajského, kterému jsi na jeden závod zapůjčil Tvůj vůz. Jak vidíš loňskou sezónu Tvýma očima?
Ano, Slovakiaring byl smolný a to jsem ještě nevěděl, že takový bude celý rok. Další závod byl v Mellku, kde jsem jel v sobotu i šampionát Rakouska a v neděli pak bylo na pořadu MMČR. Bohužel nás smůla provázela dál, když v sobotním finále rakouského mistráku, které jsem vedl a už měl vítězství na dosah, tak mi prasklá ojnice na druhém válci udělala díru v bloku a auto začalo hořet. Škoda byla dost značná a hlavně nebyl náhradní motor a tím celá sezona pro mě skončila. Tak jsem se začal věnovat naplno dceři Tereze a vyplatilo se to. Myslím si, že vicemistr v ČTHA nadRadek Dvořák - Slovakiaring 2019 1600 byl super výkon. Když už byl konec sezóny, tak moje IBIZA zase byla připravena se postavit na rošt a znovu trápit soupeře. Tím, že už byla celá sezona u konce a mě o nic nešlo, tak jsem dostal super nápad a hlavně jsem chtěl pomoci Honzovi Ratajskému, který mohl v posledním závodě ještě dosáhnout na nejvyšší příčky v rámci MMČR v Rallycrossu, ale bohužel na jeho Golfu odešel motor a vypadalo to, že sezona končí i pro něho a tak jsem mu nabídnul IBIZU a on díky vynikajícímu výkonu a zaslouženému prvnímu místu vybojoval titul vicemistra.

 

Na posledním závodě v rakouském Melku bylo vidět, že Tvůj vůz je opravdu naladěn výborně a je RD - Ibiza - Melk 2019v něm velký potenciál, když dokázal zajíždět de-facto nejlepší časy napříč startovním polem, pokud by se nepočítaly vozy z divize Super Cars. Jaké máš s tímto vozem v letošním roce plány?
Ano, v Mellku IBIZA ukázala, co umí, a zato vše bych chtěl především poděkovat Romanovi Častoralovi, Honzovi Ratajskému a Rosťovi Pražákovi, ti všichni se velkou měrou podíleli na přípravě a vyladění vozu. Dá se říci, že IBIZA je připravena na novou sezonu, dodělává se pár úprav, aby byla ještě rychlejší, a doufám, že to tak i bude. Jinak moje plány jsou, že pojedeme celou zónu, což bude dost náročné. Věřím ale, že dosáhneme na stupeň nejvyšší a přivezeme titul, to je náš hlavní plán.


Co Ty a jiné motoristické disciplíny. Co si už vyzkoušel a láká Tě něco, co by si vyzkoušet ještě chtěl?
Já jsem si v podstatě vyzkoušel veškeré disciplíny motoristického sportu, ale vše tady rozepisovat by bylo na dlouho. Když nad tím přemýšlím, tak snad jedině, co bych chtěl ještě vyzkoušet,  je Dakar.Radek Dvořák - Slovakiaring 2019

 

Co je pro Tebe nejnáročnější na Tvém závodění?
Nejnáročnější je pro mě ten čas, který si musím najít a vše zorganizovat tak, abych byl na závodech v klidu a v pohodě a nemusel řešit nic jiného, jenom závod. 

 

Jako majitel stavební firmy asi moc času mít nebudeš, ale když už si nějaký vyšetříš a nejsou zrovna Radek Dvořák - Slovakiaring 2019závody, tak čemu se věnuješ?
Toho času opravdu moc není, je to dost náročné a jsem rád, že moje rodina a kamarádi mi pomáhají, jak se dá. Věnuji se hlavně rodině a také mému synovi, který letos pojede svůj první závod autokrosu.


Chtěl by si něco vzkázat fanouškům?
Určitě ano, chtěl bych vás poprosit, přijďte nás podpořit a my bude dělat vše proto, abychom vás nezklamali ;o).