Informace

RX - MČR v Rallycrossu + RX CUP - Sosnová - 27. - 28. 6. 2020

RX - MČR v Rallycrossu + RX CUP - Sosnová - 27. - 28. 6. 2020
O posledním červnovém víkendu se konal první závod MČR v Rallycrossu na Autodromu v Sosnové. Závodu se zúčastnila hned čtveřice jezdců. V České trofeji historických automobilů do 1600 ccm to byl Martin Peták, dále to byla Tereza Dvořáková v divizi nad 1600 ccm, v divizi STC-1600 pak její otec, Radek Dvořák a v Super 1600 pak Honza Ratajský.

Martin Peták - Sosnová 2020Nový jezdec našeho týmu Martin Peták se závodu v Sosnové účastnil v rámci doplňkového závodu RX Rallycross Cupu v divizi historiků nad 1600 ccm. Do závodu se v této divizi přihlásilo osm jezdců. Martin jako jediný nastupoval s vozem Škoda Favorit a oproti svým soupeřům v této divizi nedisponuje takovým objemem ani výkonem, což bylo znát i na zajížděných časech. Po kvalifikačních jízdách mu patřilo sedmé místo, které pak ve finále ještě o jedno vylepšil, když doje jako šestý. Jinak v této divizi zvítězil Milan Peruth junior s vozem Honda Civic, druhý dojel Petr Čada s VW Polo GTi a na třetím místě dojel Petr Jejkal s VW Golf.

Pro Terezu Dvořákovou to byl první ostrý start s novým vozem Peugeotem 306, jehož historieTereza Dvořáková - RX Sosnová 2020 sahá až do továrního týmu Peugeotu. V její divizi prošlo technickými přejímkami 6 jezdců. V rámci kvalifikačních jízd si na vůz postupně zvykala, což bylo vidět i na zajížděných časech. V pořadí od první jízdy brala šestý, pátý a čtvrtý čas a v součtu bodů to bylo páté místo a start ve finále ze třetí řady. Ten se jí povedl náramně a v první zatáčce byla již na třetím místě. Díky vylomenému kolu po kontaktu s bariérou a odstoupení vítěze kvalifikace Petra Šplíchala se posunula na místo druhé a to si již udržela před dotírajícím Tomášem Zajícem s krásným Fordem Escort RS 2000, který dojel jako třetí. S velkým náskokem vyhrál celý víkend skvěle jedoucí Jirka Matějka s vozem Škoda Felicia. Tereze k umístění za AUCTOR Team gratulujeme.

Radek Dvořák - RX Sosnová 2020Radek Dvořák si dal po loňské volnější sezóně za cíl účast v celé zóně a českém mistrovství. Zóna se nakonec týden před závodem musela odvolat, ale to již nezměnilo nic účasti na tomto závodě. Cíle pro děčínského jezdce na této defacto domácí trati byly ty nejvyšší. Po kvalifikačních jízdách byl nad jeho síly jen Tomáš Stránský, který velmi překvapil svou rychlostí po přestupu z divize National 1600 a s velkým náskokem všechny své jízdy vyhrál. V této divizi startovalo osm jezdců a jely se tak  semifinálové jízdy. Radek nenechal nic náhodě a svou semifinálovou jízdu vyhrál a zajistil si tak první řadu ve finálové jízdě. Zde se mu náramně povedl start na rozdíl od vítěze kvalifikačních jízd, který se propadl až na páté místo. Radek si postupně oproti svým soupeřům vybudoval drobný náskok a své místo už nepustil a zaslouženě dovezl svou Ibizu na prvním místě. Druhý dojel po skvělém výkonu Raphael Dirnberger na Škodě Fabia MK2 a třetí místo bral po svém přestupu z historiků Michal Sklenář s Hondou CRX. Radkovi za AUCTOR Team gratulujeme.

V divizi Super 1600 se do závodu přihlásilo 9 jezdců. První start se svou novou trojkovou Fábií absolvoval Jan Ratajský. Ve své první jízdě se Honzovi podařilo výborně odstartovat a v součtuJan Ratajský - RX Sosnová 2020 všech časů z obou kvalifikačních jízd první série mu patřilo druhé místo. Start se mu moc nepovedl ve druhé a třetí jízdě a musel tak dohánět toto zaváhání na trati. Celkem se mu to zadařilo, když se mu podařilo zajet čtvrtý a šestý čas, což dalo na první řadu v semifinále. To dojel jako druhý za maďarským jezdcem Andrejem Vajdou s Renaultem Clio a před Jiřím Šustou se Škodou Fábia. Druhé místo pak znamenalo druhou řadu ve finálové jízdě. Již tato pozice byla při prvním ostrém startu s novým vozem velkým úspěchem mezi top vozy a jezdci. Po startu finálové jízdy se zařadil Honza na čtvrté místo, a i když se moc snažil dotáhnout na před ním jedoucího Tomáš Budu, taktéž jedoucím první závod s novým vozem stejné značky a typu, tak se mu dokonce finálové jízdy nic vymyslet nepodařilo a dojel čtvrtý. Na prvním místě pak dojel Jan Černý s vozem Škoda Citigo, před Andrejem Vajdou.