Informace

AX - Radeč CUP + Mistrovství Holandska - Dolní Bousov - 8. - 9. 8. 2020

AX - Radeč CUP + Mistrovství Holandska - Dolní Bousov - 8. - 9. 8. 2020
Hned týden po Nové Pace se konal další závod spojeného Radeč Cupu s Holandským mistrovstvím na trati v Dolním Bousově. I při tomto závodě panovalo úmorné vedro, ale pořadatelé se s tím popasovali dobře a trať dokázali ukropit. I v tomto závodě byla jezdecká účast veliká. Do závodu bylo převzato 126 jezdců. I na tento závod a defacto domovskou trať Jarda Litera - Dolní Bousov - 7. - 8. 8. 2020zavítal Vašek Smutný a v rámci svého prvního startu v Super Buggy i Honza Ratajský. První závod v letošní sezóně absolvoval i Jarda Litera v divizi Racer Buggy do 125 ccm.

Posledně jmenovaný pro letošní rok změnil motor na svém voze. Hondu vystřídala Yamaha, bohužel zatím jen se sériovou jednotkou a 15 HP. V tréninku Jardu postihly problémy s kloubovým hřídelem, ale sousedská výpomoc z nedaleké Debře, v podobě rukou a svářečky Josky Bartoše, problém zažehnala. S výkonem nového motoru v rozjeté konkurenci nebylo možné moci uvažovat o lepších umístěních. V první rozjížďce dojel sedmý, ve druhé se na nakropené trati dvakrát přetočil a dojel až osmý. Stejné problémy ho potkaly i v rozjížďce třetí, kde se opět přetočil a navíc mu zhasl motor. Finále vypadalo nadějně na páté místo, ale po jednom z kontaktů praskla těhlice předního kola a vůzVašek Smutný - Dolní Bousov - 8. - 9.8.2020 se těžko ovládal, přesto ho dovezl alespoň na sedmém místě.

V posledních jízdách v Nové Pace bylo již na Vaškovi Smutném vidět, že se s buggynou poháněnou všemi koly celkem rychle sžil a v rozjížďkách to v Dolním Bousově Vaškovi šlo náramně, když bral jedno druhé a dvě první místa. Finálová jízda se také vydařila a přinesla Vaškovi první umístění na stupních Jan Ratajský - Dolní Bousov - 8. - 9. 8. 2020vítězů, když dojel jako druhý. Za AUCTOR Team gratulujeme.

Vlastními slovy popsal závod Honza Ratajský takto: První letošní sklouznutí se Super buggy nedopadlo podle představ, celý víkend to vypadalo na boj o stupně vítězů, ale ve finále si to 1. a 2. převodový stupeň rozmyslely. Jinak byly závody v Dolním Bousově vydařené a těšíme se na další.