Informace

RX - CEZ+MČR v Rallycrossu - Sedlčany - 5. - 6. 9. 2020

CEZ + MČR v Rallycrossu – Sedlčany – 5. – 6. 9. 2020
První zářiový víkend se v Sedlčanské kotlině konal třetí závod MČR v Rallycrossu. Tento závod byl opět vyhlášen i jako zónový a diváci tak mohli vidět v této velmi netradiční sezóně řadu zahraničních jezdců. Stejně jako v Sosnové pořadatelé zvolili verzi spojeného závodu s RX Rallycross Cupem, který se jel pouze v sobotu a součástí mistrovského závodu byl tradičně i pohár Mascom Cup v kartcrossu. V rámci všech vyhlášených mistrovství a pohárů bylo do Martin Peták - Sedlčany - 5. - 6. 9. 2020závodu převzato 158 jezdců. Tentokrát se závodu zúčastnila pouze trojice jezdců. Martin Peták v České trofeji historických automobilů nad 1600 ccm, Radek Dvořák v divizi STC – 1600 a Honza Ratajský v divizi Super 1600.

Stejně jako v předchozím sedlčanském závodě byla divize, v níž Martin Peták nastupuje, spojena s divizí historiků 4x4, kde byli pouze dva jezdci. Málo jich bylo bohužel i tak, protože v Martinově divizi byli převzati pouze 4 jezdci a toto spojení stejně nezabránilo malému počtu jezdců v rozjížďkách, kdy startovali pouze tři jezdci. Každopádně rozhodující v rallycrossu je zajetý čas, který rozhoduje o počtu přidělených bodů v případě rozdělení kvalifikace do několika jízd. Martinovi v tomto směru patřilo třetí místo, když zajel třetí a druhý čas a jednu rozjížďku nedojel. Třetí místo za vítězným Jirkou Matějkou a Radek Dvořák - Sedlčany - 5. - 6. 9. 2020druhým Tomášem Zajícem, mu patřilo i ve finálové jízdě a bylo to tak pro něj první letošní pódiové umístění. Za Auctor Team gratulujeme.

V divizi STC-1600 bylo převzato osm jezdců. Radek Dvořák chtěl po propršeném předchozím závodě, kdy dojel jako druhý, vylepšit své umístění. Hned od začátku si šel za svým cílem, když v prvních dvou kvalifikačních jízdách zajel nejrychlejší a ve třetí jízdě druhý nejrychlejší čas. Papírové předpoklady a první místo po kvalifikačních jízdách dávaly jeho cílům velké naděje, ale nevydařený start a prořazení v joker lapu ho odsunulo na třetí příčku. Po kontaktu s Rafi Dirnbergrem se dokonce na chvíli propadl na místo čtvrté, ale ještě zabojoval a využil chyby rakouského jezdce a dojel na třetím místě, za druhým Tomášem Stránským a vítězným Jan Ratajský - Sedlčany - 5. - 6.9.2020Michalem Sklenářem, kteří jsou oba velkým oživením této divize. I přes drobnou ztrátu Radek stále udržel vedení v českém mistráku, ale i v zóně. Za Auctor Team gratulujeme.

V letos velmi nabité divizi Super 1600 bylo převzato do sedlčanského závodu 10 jezdců. Zopakování pódiového umístění z předchozího závodu, kdy dojel druhý, měl za cíl Honza Ratajský určitě i v tomto závodě. V rámci prvních dvou kvalifikačních jízd se Honzovi celkem dařilo, když bral čtvrtý a pátý čas. Ze třetí kvalifikační jízdy musel bohužel pro drobnou poruchu na převodovce odstoupit a i když se ji podařilo odstranit, tak se bohužel opět v průběhu semifinálové jízdy projevila a stála ho důležité postupové místo. Čtvrté místo v semifinále a celkové osmé bral Honza v rámci sedlčanského závodu.