Informace

AX - MČR v Autokrosu - Nová Paka - 12. - 13. 9. 2020

MČR v Autokrosu – Nová Paka – 12. – 13.9. 2020
O víkendu 12. – 13. září byl na pořadu třetí závod MČR v Autokrosu, který se konal na trati v Nové Pace. Závodu se zúčastnilo kolem 150.ti jezdců v rámci všech divizí včetně přidruženého poháru Mascom Cup. V divizi D2 se závodu zúčastnil Josef Bartoš a v divizi Junior Buggy Filip Duřt.

Josef Bartoš - Nová Paka - 12. - 13. 9. 2020Patnáct převzatých jezdců v divizi D2 je známkou, že o tuto divizi začíná být mezi jezdci zájem. Pro Josefa Bartoše, vítěze prvního závodu v Humpolci nezačal závod moc dobře, když hned v první rozjížďce musel odstavit svůj vůz a byl klasifikován až jako patnáctý. Naštěstí se jeho týmu podařilo závodu odstranit a v součtu časů z obou kvalifikačních jízd mu patřil ve druhé jízdě první čas, kdy zanechal druhého v pořadí o více jak tři vteřiny za sebou. Ve třetí jízdě se na jeho voze objevily  další  problémy a Pepa musel opět odstoupit. Vzhledem k vyššímu počtu startujících se jela semifinále a do něj se podařilo závodu odstranit a i když to nebylo úplně ono, bylo z toho třetí, postupové místo. Bohužel hned v první kole finálové jízdy došlo ve druhé zatáčce ke kontaktu s jiným vozem a byla z toho kromě pár šrámů i rozhozená geometrie, která pak stála za vylomením pravého kola, poškození tlumiče a odstoupení z finále. V té době už byli mimo závod další čtyři jezdci a Pepa tak byl klasifikován na šestém místě.Filip Duřt - Nová Paka - 12. - 13. 9. 2020

V divizi Junior Buggy bylo převzato o jednoho jezdce méně a to 14 jezdců. Letošní atypická sezóna do Čech přivedla i zahraniční jezdce, kteří by v českém mistráku zřejmě nestartovali a tak měli čeští fanoušci možnost vidět větší zastoupení v této divizi. Filip Duřt měl v rámci tohoto závodu vzestupnou formu. V první rozjížďce bohužel nedojel a byl klasifikován až jako dvanáctý. Ve druhé rozjížďce zajel v součtu obou jízd devátý čas a ve třetí se o jedno místo ještě zlepšil. Ve finále se mu nepovedl start a díky velmi vyrovnanému startovnímu poli a bezkoliznímu průběhu finálové jízdy nebylo na předjetí. Filip tak dojel na osmém místě.