Informace

34. AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Humpolec - 27. - 28. dubna 2019

AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Humpolec - 27. - 28. dubna 2019
Druhá závod Kontejnery Louda Mezinárodní Mistroství České republiky a Zóny střední Evropy hostil Humpolec. Špičková organizace, skvěle zvládnutý harmonogram a opět nádherné závody, jak už jsme z Humpolce zvyklí. Jediné co nepřálo, bylo počasí, sice nepršelo, ale teploměr se vyšplhal sotva na 8 Jaroslav Litera - Humpolec MČR 2019stupňů, navíc s vydatným větrem. Za AUCTOR Team z.s. nastoupilo 6 jezdců, jmenovitě Josef Bartoš, Jan Ratajský, Libor Paul, Martin Chytráček, Filip Duřt a Jaroslav Litera.

Jaroslav Litera v divizi RB125 celý víkend sbíral zkušenosti. Časy se postupně zlepšovali a byli stále více a více konkurence schopné. Bohužel mu nakonec body nestačili na postup do semifinále. Odvezl si tedy alespoň cenné zkušenosti a sedmnácté místo.

Martin Chytráček - Humpolec MČR 2019Martin Chytráček vytáhl svůj speciál až v Humpolci. Po zimní pauze se rychle dostal do tempa a bojoval o přední příčky v divizi D6. Vybojoval šestou příčku v první rozjížďce, mohl se umístit i výše, ale musel zpomalit kvůli zaházenému chladiči. V té druhé ho však zastavila závada na motoru a musel ze závodu odstoupit. Nyní ho čekají perné dny, do Nové Paky přeci jen zbývají jen 3 týdny. Divizi D6 nakonec opanoval Luděk Dubravský, ten si tak spravil chuť po nevydařeném Hollabrunnu.

Filip Duřt v Junior buggy bojoval se současnou Evropskou špičkou. V rozjížďkách se stále zlepšoval,Filip Duřt - Humpolec MČR 2019 nakonec startoval do finále ze třetí řady. Smůla ho však postihla i ve finále. V prvním kole se dostal do kontaktu s Josefem Švorcem, nabral ztrátu skoro celého kola a musel dohánět. Ve finále sice dojel až sedmý, celkově ale nasbíral 19 bodů, ty mu stačili na dělené 5. -8. místo, což jen dokazuje jak je divize Junior buggy vyrovnaná.

Josef Bartoš - Humpolec MČR 2019Josef Bartoš bojoval v divizi D2 o prvenství. Jeho motor, ale zlobil a nechtěl fungovat, tak jak by měl. Celý víkend vládl divizi D2 Jan Šindelář, který v Hollabrunnu balil už v sobotu. Josef Bartoš sice s omezeným výkonem, ale stále připravený bojovat nakonec udolal Romana Vávru a odvezl si stříbro. V celkové klasifikaci to pro obhájce titulu znamenalo postup na první příčku.

Libor Paul nejel tak rychle jako v Hollabrunnu. Humpolecká trať mu nesedla a poLibor Paul - Humpolec MČR - 2019 rozjížďkách byl až na 15. místě. Díky stálým výsledkům a menšímu shluku v semifinále vybojoval finálovou účast. Ve finále dojel osmý, ta samá příčka mu patří i v celkové klasifikaci. Nutno říci, že na obou závodech se sešla evropská špička, v Humpolci včetně Petra Bartoše a Wielyho Alberse, osmé místo je tak velký úspěch.

Honza Ratajský - Humpolec MČR 2019Jan Ratajský si přivezl dobrou náladu už z Hollabrunu a bylo to vidět. Blýskl se druhým místem hned v úvodní rozjížďce, za mistrem republiky Radkem Jordákem. Skvěle rozjetý víkend jen podtrhlo vedení v druhé rozjížďce, to však trvalo jen tři kola. Poté upadl tlumič, ten poničil i převodovku, kterou tým neměl připravenou náhradní. Jan Ratajský musel ze závodu odstoupit, přesto ale podal vynikající výkon a těšíme se, jakou disciplínu bude zkoušet jako další.

Autor - Radek Franc