Karta jezdce  -  Filip Duřt

Kliknutím na fotografii přejdete do alba jezdce ve fotogalerii
 
 •   Jméno:  Filip Duřt
 •   Bydliště  Březno
 •   Rok narození:  2005
 •   Výška:  145
 •   Váha:  39
 •   Disciplína:  Autokros
 •   Pohár:  MČR v Autokrosu
 •   Divize:  Junior Buggy
 •   Vůz:  Buggy
 •   Motor:  Yamaha 600
 •   Výkon:  120? HP
 •   Rok stavby:  2015
 • test

 • test

 • FILIP DUŘT
  Lásku k závodním autům jsem získal od svého otce Petra Duřta. V letech 2002 – 2004 se pořádal TýneckýTýnec 2004 - Petr Duřt pohár v hobbyautocrossu, kterého se účastnil a vyhrával přední pozice.  Po skončení přešel do volného poháru silničního rally. Po automobilové nehodě ukončil svoji závodní kariéru a věnoval se podnikání a rodině. V roce 2015 začal dělat mechanika Jožinovi Bartošovi a na závody mě bral sebou.  Závody měly své kouzlo.  Burácení motorů, vůně benzínu  a vzájemná pomoc ostatních týmů mechaniků, když došlo ke kolizi a bylo auto potřeba opravit. Začal jsem s otcem polemizovat o závodech a soutěžním autě. Moc mě zaujaly bugyny. V létě 2016 jsme se rozhodli pro koupi buggy 4x4 obsah 600ccm od Lukáše Rybína. 8.9.2016 se uskutečnil nákup a moje první závodní bugyna zaparkovala v rodinné garáži ve Březně. Celou zimu jsme na ní pracovali, bylo potřeba nechat svařit nový rám s více bezpečnostními prvky, upravit závodní sedačku, nechat nově nastříkat plasty. Testování vozu probíhalo na letišti v Hoškovicích  a na autocrossové trati v Dolním Bousově. Čas utíkal a stále nebylo hotovo. Nakonec jsem do Kosice Cupu  přihlásil  na svůj první závod do  Žamberku 9. 9. 2017, to bylo mi 12 let. Kluci, kteří byli stejně staří, závodili v republice, protože zde neměli soupeře. Já začal závodit s dospělými a vyjel jsem si 2 místo, se kterým jsem vůbec nepočítal. Do konce sezóny mě čekaly ještě 3 závody. Jeden ze závodů se konal v Poříčí nad Sázavou a tam jsem měl možnost závodit s klukama, kterým již republiková sezóna skončila. V Poříčí nad Sázavou jsem se umístil na 3 místě. Sezónu 2017 jsem si vybojoval v celkovém hodnocení 3. místo.

  Filip Duřt - KosiceRepublikovou premiéru jsme plánovali dlouho. Na rychlých tratích v Nové Pace a Přerově mě však otec nechtěl napoprvé mezi ty střelce pouštět. Během původně plánovaného Poříčí jsem byl zase pryč. Vyšel tedy až Dolní Bousov 4. - 5. 8. 2018, nabízející technickou trať. Zatímco v Kosicích jedu s „velkými“, s nimiž si moc nezazávodím tady jsem byl hodně spokojen. Dalším Republikovým závodem byl pro mě start v rakouském Hollabrunnu, kde mě ve 3. rozjíždce vyřadila bouda, mě se sice nic nestalo, ale buggynu přes velké úsilí mechaniků jsme již na start Finále opravit nestihli. Poslední Republikový závod, který se konal v Sedlčanech jsem dostal nabídku od  mého kamaráda Samuela PetákaFilip Duřt - ve voze Samuela Petáka jet jeho buggynou. Ve Finále jsem bojoval o 3. místo s Filipem Hartmanem, který však využil svých zkušeností z Evropského šampionátu a v tomto souboji nade mnou zvítězil. Mě tak náleželo 4. místo v Republikovém závodu.

   

  V sezóně 2018 jsem v seriálu Kosice Cup a Radeč Cup absolvoval všechny závody a vybojoval jsem si dvě  1. místa.

  Justs GrencisNa sezónu 2019 jsme dostali nabídku koupit buggy od Justsa Grencise z Lotyšska, který se umístil v celkovém pořadí na Evropském šampionátu v roce 2016 2.místo, 2017 1.místo a 2018 2. místo. O 1. místo ho v závěru sezóny připravil český jezdec Jakub Novotný. O tuto buggy byl velký zájem, proto jsme se s otcem do Lotyšska ihned vydali. Dnes již máme buggy u nás v dílně a připravujeme ji na další sezónu.


  S touto buggy bychom chtěli absolvovat celý  Republikový pohár 8. závodů. Také bychom se chtěli zúčastnit Evropského šampionátu se startem v Nové Pace a Přerově a jeden závod v zahraničí.

Generální partner

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní partner
Hlavní partner

Partneři

Partner