Informace

35. ZAV - Jemníky - Bojetice - 27. - 28. duben 2019

ZAV - Jemníky - Bojetice - 27. - 28. duben 2019
Tomáš Kučera - absolutní vítěz ZAV Jemníky 2019Poslední dubnový víkend 27. – 28. dubna byl na pořadu 2. závod seriálu EDDA Cup, který se konal na trati mezi obcemi Jemníky a Bojetice. Pořadatelsky zaštiťovala tento závod firma AUCTOR Racing,  která jako regionální pořadatel zajišťovala povolení, služby a pořadatelskou službu ve spolupráci s týmem ostřílených pořadatelů Edda Cupu v čele s ředitelem závodu Romanem Linhartem a promotérem Edou Paterou.

Za AUCTOR Team se tohoto závodu zúčastnila hned čtveřice jezdců. V divizi E-2000 to byl rodák Radek Kopecký - RHR z Jemník, Vráťa Cinkl se svou krásnou jedničkovu Octávií. V divizi E+2000 2WD to byli otec a syn, Radkové Kopečtí na voze VW Golf VR6 a ve volném závodě si odskočil z rallycrossu Tomáš Mičík se svým rallycrossovým speciálem.

Vratislav Cinkl Jemníky - 2019Vratislav Cinkl stejně jako v loňském roce využil znalost místní tratě a v součtu časů nenechal nikomu do příštího roku pyšnit se králem cesty, kde každý pracovní den vodí svůj soukromý vůz do práce. I když to bylo těsné a největší soupeř, loňský vítěz této divize, Michal Slováček s Hondou Civic Type R, ho dokázal v sobotní první jízdě porazit, ale v druhé Vráťa zabral a zajel si rekord – 1:12.90, když se oproti loňsku (1:13.79) zlepšil ještě o necelou vteřinu.  V neděli se pak ještě přidal Ota Zenkl, který dokázal pokořit ve druhé jízdě Vráťův sobotní čas na 1:12.73, ale ten zajel úplně stejný již v první jízdě a v součtu časů opět vyhrál. Oba jeho soupeři si pak jen prohodili pořadí, kdy v neděli byl na druhém místě zmíněný Otakar Zenkl.

Radek Kopecký - RHRV divizi E+2000 2WD startoval klan Kopeckých a to ještě jeden člen figuroval jako traťových komisař na trati a další dva spřízněnci týmu taktéž (3,4,11). Bohužel oproti loňsku i přes zlepšení o skoro jednu vteřinu (2018-1:21.64) na čas 1:20.75 v podání Radka Kopeckého mladšího to na lepší než páté místo v letošní konkurenci nebylo. Radek Kopecký starší udržel časový standard z loňského roku a opanoval v sobotním závodě sedmé místo. Bohužel v neděli oběma jezdcům vystavila stopku porucha převodovky a druhou závodní jízdu již neabsolvovali a nebyli tak v nedělním závodě klasifikováni.

Ve volném závodě si po třech nevydařených závodech spravil chuť Tomáš Mičík, když opanoval divizi Tomáš Mičík - ZAV Jemníky 2019E2, která byla vyhlášena pro jezdce účastnící se závodu mimo pořadí Edda Cupu. V pohledu na absolutní pořadí se Tomáš při své vrchařském debutu vůbec neztratil a patřilo z 83 startujících 10. místo.

Závod probíhal bez problémů, bohužel pro některé jezdce budou následující týdny díky výletům mimo trať ve znamení oprav, ale naštěstí vše proběhlo bez zranění. Začátek závodu ovlivnilo počasí, když se sobotní tréninky jely na dešti. Bohužel déšť a ochlazení mělo vliv i na diváckou kulisu, ale naštěstí pro jezdce již závodní jízdy probíhaly na suchu a v neděli taktéž. Za AUCTOR Racing s.r.o. bych chtěl poděkovat všem jezdcům za předvedené výkony, pořadatelům za suprově odvedenou práci, divákům, kteří i přes chladné počasí dorazili a hlavně našim partnerům, bez kterých se takovéto závody dělají velmi těžko. Již se těšíme na další ročník.
LD