Informace

37. AX - Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - Radeč Cup

AX – Poříčí nad Sázavou – 4. 5. 2019
Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - RC4. května se v Poříčí nad Sázavou konal druhý závod Radeč Cupu. Ve stejný termín se konal bohužel i závod Kosice Cupu v Dolním Bousově a naplno se tak naplnila předzvěst menší letošní účasti z prvních závodů obou pohárů, jejichž pořadatelé až do loňska spolupořádaly závody společně. Na obou závodech bylo něco málo přes padesát aut a to oproti předešlým ročníkům, kdy bylo standardem na republikových tratích kolem sta jezdců, byl opravdu velký propad. Doufejme, že pořadatelé v průběhu roku najdou společnou řeč a když ne letos, tak určitě od příštího roku bude zase pouze jeden plně obsazený a prestižní amatérský pohár.

Jezdci AUCTOR Teamu, Vašek Smutný, Filip Duřt a Jaroslav Litera, si z těchto dvou termínů vybrali Vašek Smutný - Poříčí n.S. 2019 RCshodně ten radečský. Vašek kvůli většímu počtu startujících a Filip s Jardou to měli jako test na republiku, která se jede v Poříčí dříve než Bousově a které ho se letos oba plně účastní.

V rámci divize buggy s pohonem jedné nápravy se přihlásilo do poříčského závodu 7 jezdců. Po prvním závodě v Radči, který se Vaškovi Smutnému vůbec nevydařil, to vypadalo na obdobné trápení, kdy v první rozjížďce po problémech s kolem z ní musel odstoupit. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Vašek se po dvou vyhraných rozjížďkách a finálové jízdě stal vítězem tohoto závodu.


Filip Duřt - Poříčí n.S. - RC - 2019Filip Duřt se po dvou republikových závodech v Hollabrunnu a v Humpolci vydal do Poříčí ještě více poznávat svůj nový vůz. Každým kolem se pořád zlepšuje a chce to jen jezdit. V rámci svého testu si navíc vyjel krásné druhé místo a nebýt drobné chybky mohlo být i první.

 

Dá se říci, že i Jarda Litera je kolo od kola rychlejší. Po loňské absenci se potřebuje dostat do rytmu. Jarda Litera - 2019 - Poříčí n.S. - RCZávod v Poříčí byl pro něj letos teprve druhý. Ve finálové jízdě, která se jela za velmi ztížených podmínek za deště, dokonce útočil na třetí místo. Nakonec dojel čtvrtý, ale s pocitem, že je to lepší a lepší.