Informace

38. AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup

AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup
V sobotu 18. května se konal na trati v Humpolci 3. závod Kosice Cupu. Technickými přejímkami prošlo 70 vozů ve 13 divizích. Za AUCTOR Team se závodu zúčastnili v divizi dvoukolových buggyn Václav Smutný a v divizi Junior Buggy 4x4 pak Filip Duřt.

Vašek Smutný - Humpolec - KC1 - 2019Ve Vaškově divizi dvoukolek se do závodu přihlásilo 9 jezdců. V první rozjížďce po startu z druhé řady jezdil na třetím místě a nakonec se mu podařilo probojovat se na místo druhé. V druhé rozjížďce po startu z třetí řady jezdil na druhém místě, ale ve čtvrtém kolem kolidoval při předjíždění soupeře o kolo zpět a bohužel musel odstoupit. Ve třetí rozjížďce si pak spravil chuť, kdy po startu z první řady nedal svým soupeřům šanci a vyhrál. Ve finále se mu podařilo perfektně trefit start, ale stejně se před něj dostal Roman Polák, kterého pak celé finále v těsné blízkosti Vašek sledoval, aleFilip Duřt - Humpolec KC 2019 Roman všem útokům odolal a vedení udržel a Vašek tak dojel druhý.

V divizi Junior Buggy 4 x 4 se přihlásili tři jezdci. Filip Duřt po letošním plnohodnotném přestupu do velké republiky využívá možnost najet další důležité kilometry s novým vozem v rámci volných cupů. V Humpolci se mu to povedlo na jedničku, když opanoval svoji divizi a letos poprvé vystoupal na nejvyšší stupínek a svou divizi vyhrál.