Informace

39. RX – 26. – 27. 5. 2019 ZSE v Rallycrossu – Slomczyn – Polsko

RX – 26. – 27. 5. 2019 ZSE v Rallycrossu – Slomczyn – Polsko
ZSE - SlomczynVe stejný termín jako český mistrák v autokrosu v Nové Pace se jel 5. závod Mistrovství zóny střední Evropy v Rallycrossu v polském Slomczynu, který byl zároveň vyhlášen jako mistrovství Polska. Z AUCTOR Teamu se závodu v divizi STC+2000 zúčastnil pouze Honza Ratajský.Honza Ratajský - Polsko 2019

V jeho divizi, super touring cars nad dva litry, se sešlo 11 jezdců. V první rozjížďce zajel Honza pátý nejrychlejší čas, ale bohužel zase vystavil stopku motor. Ve druhé rozjížďce už pak nenastoupil, ale rozhodli se ještě kvůli bodům to zkusit ve třetí, kterou sice nedojel, ale nějaké bodíky pobral. Celkově byl klasifikován na 9. místě se shodným počtem bodů do mistrovství.


38. AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup

AX - Humpolec - 18.5.2019 - Kosice Cup
V sobotu 18. května se konal na trati v Humpolci 3. závod Kosice Cupu. Technickými přejímkami prošlo 70 vozů ve 13 divizích. Za AUCTOR Team se závodu zúčastnili v divizi dvoukolových buggyn Václav Smutný a v divizi Junior Buggy 4x4 pak Filip Duřt.

Vašek Smutný - Humpolec - KC1 - 2019Ve Vaškově divizi dvoukolek se do závodu přihlásilo 9 jezdců. V první rozjížďce po startu z druhé řady jezdil na třetím místě a nakonec se mu podařilo probojovat se na místo druhé. V druhé rozjížďce po startu z třetí řady jezdil na druhém místě, ale ve čtvrtém kolem kolidoval při předjíždění soupeře o kolo zpět a bohužel musel odstoupit. Ve třetí rozjížďce si pak spravil chuť, kdy po startu z první řady nedal svým soupeřům šanci a vyhrál. Ve finále se mu podařilo perfektně trefit start, ale stejně se před něj dostal Roman Polák, kterého pak celé finále v těsné blízkosti Vašek sledoval, aleFilip Duřt - Humpolec KC 2019 Roman všem útokům odolal a vedení udržel a Vašek tak dojel druhý.

V divizi Junior Buggy 4 x 4 se přihlásili tři jezdci. Filip Duřt po letošním plnohodnotném přestupu do velké republiky využívá možnost najet další důležité kilometry s novým vozem v rámci volných cupů. V Humpolci se mu to povedlo na jedničku, když opanoval svoji divizi a letos poprvé vystoupal na nejvyšší stupínek a svou divizi vyhrál.

 


37. AX - Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - Radeč Cup

AX – Poříčí nad Sázavou – 4. 5. 2019
Poříčí nad Sázavou - 4.5.2019 - RC4. května se v Poříčí nad Sázavou konal druhý závod Radeč Cupu. Ve stejný termín se konal bohužel i závod Kosice Cupu v Dolním Bousově a naplno se tak naplnila předzvěst menší letošní účasti z prvních závodů obou pohárů, jejichž pořadatelé až do loňska spolupořádaly závody společně. Na obou závodech bylo něco málo přes padesát aut a to oproti předešlým ročníkům, kdy bylo standardem na republikových tratích kolem sta jezdců, byl opravdu velký propad. Doufejme, že pořadatelé v průběhu roku najdou společnou řeč a když ne letos, tak určitě od příštího roku bude zase pouze jeden plně obsazený a prestižní amatérský pohár.

Jezdci AUCTOR Teamu, Vašek Smutný, Filip Duřt a Jaroslav Litera, si z těchto dvou termínů vybrali Vašek Smutný - Poříčí n.S. 2019 RCshodně ten radečský. Vašek kvůli většímu počtu startujících a Filip s Jardou to měli jako test na republiku, která se jede v Poříčí dříve než Bousově a které ho se letos oba plně účastní.

V rámci divize buggy s pohonem jedné nápravy se přihlásilo do poříčského závodu 7 jezdců. Po prvním závodě v Radči, který se Vaškovi Smutnému vůbec nevydařil, to vypadalo na obdobné trápení, kdy v první rozjížďce po problémech s kolem z ní musel odstoupit. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Vašek se po dvou vyhraných rozjížďkách a finálové jízdě stal vítězem tohoto závodu.


Filip Duřt - Poříčí n.S. - RC - 2019Filip Duřt se po dvou republikových závodech v Hollabrunnu a v Humpolci vydal do Poříčí ještě více poznávat svůj nový vůz. Každým kolem se pořád zlepšuje a chce to jen jezdit. V rámci svého testu si navíc vyjel krásné druhé místo a nebýt drobné chybky mohlo být i první.

 

Dá se říci, že i Jarda Litera je kolo od kola rychlejší. Po loňské absenci se potřebuje dostat do rytmu. Jarda Litera - 2019 - Poříčí n.S. - RCZávod v Poříčí byl pro něj letos teprve druhý. Ve finálové jízdě, která se jela za velmi ztížených podmínek za deště, dokonce útočil na třetí místo. Nakonec dojel čtvrtý, ale s pocitem, že je to lepší a lepší.

 

 


36. RX – MMČR v Rallycrossu – Sedlčany – 5. 5. 2019

RX – MMČR v Rallycrossu – Sedlčany – 5. 5. 2019

Honza Ratajský Sedlčany 5.5.2019Sedlčany hostily 5. května druhý závod českého mistráku v rallycrossu. V rámci tohoto závodu se jel zároveň již třetí závod poháru Mascom Cup. Bohužel oproti třem předchozím závodům, které se jely jako zónové, byla velmi znát menší účast v hlavních divizích. Technickými přejímkami prošlo 58 vozů. Za AUCTOR Team po Maďarsku opět v plné sestavě nastoupili Tomáš Mičík a Honza Ratajský v divizi STC + 2000, která byla Honza Ratajský Sedlčany 5.5.2019dosud nejobsazovanější. Tentokrát však do závodu nastoupili pouze tři jezdci.

Honza Ratajský - KO Motor - Sedlčany 5.5.2019Honza Ratajský po dvou předchozích závodech, kdy ho od druhé poloviny závodu vždy začaly sužovat problémy s technikou jeho vozu najel na stejnou vlnu a po druhé rozjížďce musel tentokrát úplně odstoupit pro závodu na motoru, která nešla na místě opravit. Každopádně si v prvních dvou rozjížďkách stihl trochu zazávodit, když první rozjížďku vyhrál a ve druhé dojel druhý. Klasifikován tak byl na třetím místě. Náplastí mu tak může být posun na průběžné první místo v této divizi.

 

Po motivačním závodu do vrchu, který se podařil Tomášovi Mičíkovi vyhrát, to vypadá, že se u něj blýská na lepší Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.2019časy. Závod v Sedlčanech hodnotí vlastními slovy takto:

Po třech ne úplně šťastných závodech jsme neztratili energii a vydali se na mezinárodní mistrovství České Republiky do Sedlčan, kde sice nebyla konkurence tak početná jako v závodech zónových, ale i přesto to vypadalo na zajímavé poměření sil.

Propršená sobota naznačovala, že sedlčanská trať, která jako jediná má převahu šotoliny, nebude úplně snadno sjízdná, což potvrdily i tréninky, kde jsem radši nejančil, aby závod neskončil dřív, než začal.

1. Kvalifikační jízda:
Při čistění pneu v předstartovním prostoru došlo k poškození řadicího mechanismu, které bohužel znamenalo značný handicap, ale i přesto jsme do jízdy nastoupili. Zároveň se projevila i má chyba s joker lapem, kde jsem se připravil o lepší umístění než třetí.

Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.20192. Kvalifikační jízda:TM v nesnázích
Start-cíl-vítězství
😉

3. Kvalifikační jízda:
Přemíra motivace a špatná geometrie byla příčinou neúspěchu.

Finále:
Snažil jsem se hlavně uklidnit, přestavěli jsme auto na sucho a těšili se až to vypukne. Start se povedl na jedničku a pak už se jen kontroloval náskok. Navíc v posledním kole jsem dostal do vysílačky info že Kája Tomáš Mičík - Sedlčany 5.5.2019stojí a mohl jsem posledních pár zatáček projet na volno.

Celkový dojem ze závodu byl pozitivní a doufám, že smůla která nás provázela ze začátku nám dá pokoj

Druhý tak dojel Karel Václavík, který se dostal na průběžné místo a Tomáš bral první body do českého mistrovství, když na Slovensku mu propálený píst neumožnil brát body žádné. Nyní je tak na pátém, průběžném místě.


35. ZAV - Jemníky - Bojetice - 27. - 28. duben 2019

ZAV - Jemníky - Bojetice - 27. - 28. duben 2019
Tomáš Kučera - absolutní vítěz ZAV Jemníky 2019Poslední dubnový víkend 27. – 28. dubna byl na pořadu 2. závod seriálu EDDA Cup, který se konal na trati mezi obcemi Jemníky a Bojetice. Pořadatelsky zaštiťovala tento závod firma AUCTOR Racing,  která jako regionální pořadatel zajišťovala povolení, služby a pořadatelskou službu ve spolupráci s týmem ostřílených pořadatelů Edda Cupu v čele s ředitelem závodu Romanem Linhartem a promotérem Edou Paterou.

Za AUCTOR Team se tohoto závodu zúčastnila hned čtveřice jezdců. V divizi E-2000 to byl rodák Radek Kopecký - RHR z Jemník, Vráťa Cinkl se svou krásnou jedničkovu Octávií. V divizi E+2000 2WD to byli otec a syn, Radkové Kopečtí na voze VW Golf VR6 a ve volném závodě si odskočil z rallycrossu Tomáš Mičík se svým rallycrossovým speciálem.

Vratislav Cinkl Jemníky - 2019Vratislav Cinkl stejně jako v loňském roce využil znalost místní tratě a v součtu časů nenechal nikomu do příštího roku pyšnit se králem cesty, kde každý pracovní den vodí svůj soukromý vůz do práce. I když to bylo těsné a největší soupeř, loňský vítěz této divize, Michal Slováček s Hondou Civic Type R, ho dokázal v sobotní první jízdě porazit, ale v druhé Vráťa zabral a zajel si rekord – 1:12.90, když se oproti loňsku (1:13.79) zlepšil ještě o necelou vteřinu.  V neděli se pak ještě přidal Ota Zenkl, který dokázal pokořit ve druhé jízdě Vráťův sobotní čas na 1:12.73, ale ten zajel úplně stejný již v první jízdě a v součtu časů opět vyhrál. Oba jeho soupeři si pak jen prohodili pořadí, kdy v neděli byl na druhém místě zmíněný Otakar Zenkl.

Radek Kopecký - RHRV divizi E+2000 2WD startoval klan Kopeckých a to ještě jeden člen figuroval jako traťových komisař na trati a další dva spřízněnci týmu taktéž (3,4,11). Bohužel oproti loňsku i přes zlepšení o skoro jednu vteřinu (2018-1:21.64) na čas 1:20.75 v podání Radka Kopeckého mladšího to na lepší než páté místo v letošní konkurenci nebylo. Radek Kopecký starší udržel časový standard z loňského roku a opanoval v sobotním závodě sedmé místo. Bohužel v neděli oběma jezdcům vystavila stopku porucha převodovky a druhou závodní jízdu již neabsolvovali a nebyli tak v nedělním závodě klasifikováni.

Ve volném závodě si po třech nevydařených závodech spravil chuť Tomáš Mičík, když opanoval divizi Tomáš Mičík - ZAV Jemníky 2019E2, která byla vyhlášena pro jezdce účastnící se závodu mimo pořadí Edda Cupu. V pohledu na absolutní pořadí se Tomáš při své vrchařském debutu vůbec neztratil a patřilo z 83 startujících 10. místo.

Závod probíhal bez problémů, bohužel pro některé jezdce budou následující týdny díky výletům mimo trať ve znamení oprav, ale naštěstí vše proběhlo bez zranění. Začátek závodu ovlivnilo počasí, když se sobotní tréninky jely na dešti. Bohužel déšť a ochlazení mělo vliv i na diváckou kulisu, ale naštěstí pro jezdce již závodní jízdy probíhaly na suchu a v neděli taktéž. Za AUCTOR Racing s.r.o. bych chtěl poděkovat všem jezdcům za předvedené výkony, pořadatelům za suprově odvedenou práci, divákům, kteří i přes chladné počasí dorazili a hlavně našim partnerům, bez kterých se takovéto závody dělají velmi těžko. Již se těšíme na další ročník.
LD


34. AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Humpolec - 27. - 28. dubna 2019

AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Humpolec - 27. - 28. dubna 2019
Druhá závod Kontejnery Louda Mezinárodní Mistroství České republiky a Zóny střední Evropy hostil Humpolec. Špičková organizace, skvěle zvládnutý harmonogram a opět nádherné závody, jak už jsme z Humpolce zvyklí. Jediné co nepřálo, bylo počasí, sice nepršelo, ale teploměr se vyšplhal sotva na 8 Jaroslav Litera - Humpolec MČR 2019stupňů, navíc s vydatným větrem. Za AUCTOR Team z.s. nastoupilo 6 jezdců, jmenovitě Josef Bartoš, Jan Ratajský, Libor Paul, Martin Chytráček, Filip Duřt a Jaroslav Litera.

Jaroslav Litera v divizi RB125 celý víkend sbíral zkušenosti. Časy se postupně zlepšovali a byli stále více a více konkurence schopné. Bohužel mu nakonec body nestačili na postup do semifinále. Odvezl si tedy alespoň cenné zkušenosti a sedmnácté místo.

Martin Chytráček - Humpolec MČR 2019Martin Chytráček vytáhl svůj speciál až v Humpolci. Po zimní pauze se rychle dostal do tempa a bojoval o přední příčky v divizi D6. Vybojoval šestou příčku v první rozjížďce, mohl se umístit i výše, ale musel zpomalit kvůli zaházenému chladiči. V té druhé ho však zastavila závada na motoru a musel ze závodu odstoupit. Nyní ho čekají perné dny, do Nové Paky přeci jen zbývají jen 3 týdny. Divizi D6 nakonec opanoval Luděk Dubravský, ten si tak spravil chuť po nevydařeném Hollabrunnu.

Filip Duřt v Junior buggy bojoval se současnou Evropskou špičkou. V rozjížďkách se stále zlepšoval,Filip Duřt - Humpolec MČR 2019 nakonec startoval do finále ze třetí řady. Smůla ho však postihla i ve finále. V prvním kole se dostal do kontaktu s Josefem Švorcem, nabral ztrátu skoro celého kola a musel dohánět. Ve finále sice dojel až sedmý, celkově ale nasbíral 19 bodů, ty mu stačili na dělené 5. -8. místo, což jen dokazuje jak je divize Junior buggy vyrovnaná.

Josef Bartoš - Humpolec MČR 2019Josef Bartoš bojoval v divizi D2 o prvenství. Jeho motor, ale zlobil a nechtěl fungovat, tak jak by měl. Celý víkend vládl divizi D2 Jan Šindelář, který v Hollabrunnu balil už v sobotu. Josef Bartoš sice s omezeným výkonem, ale stále připravený bojovat nakonec udolal Romana Vávru a odvezl si stříbro. V celkové klasifikaci to pro obhájce titulu znamenalo postup na první příčku.

Libor Paul nejel tak rychle jako v Hollabrunnu. Humpolecká trať mu nesedla a poLibor Paul - Humpolec MČR - 2019 rozjížďkách byl až na 15. místě. Díky stálým výsledkům a menšímu shluku v semifinále vybojoval finálovou účast. Ve finále dojel osmý, ta samá příčka mu patří i v celkové klasifikaci. Nutno říci, že na obou závodech se sešla evropská špička, v Humpolci včetně Petra Bartoše a Wielyho Alberse, osmé místo je tak velký úspěch.

Honza Ratajský - Humpolec MČR 2019Jan Ratajský si přivezl dobrou náladu už z Hollabrunu a bylo to vidět. Blýskl se druhým místem hned v úvodní rozjížďce, za mistrem republiky Radkem Jordákem. Skvěle rozjetý víkend jen podtrhlo vedení v druhé rozjížďce, to však trvalo jen tři kola. Poté upadl tlumič, ten poničil i převodovku, kterou tým neměl připravenou náhradní. Jan Ratajský musel ze závodu odstoupit, přesto ale podal vynikající výkon a těšíme se, jakou disciplínu bude zkoušet jako další.

Autor - Radek Franc


33. AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Hollabrunn Rakousko - 21. - 22. 4. 2019

AX - ZSE + MMČR v Autokrosu - Hollabrunn Rakousko - 21. - 22. 4. 2019
Josef Bartoš - crash - Hollabrunn 2019O víkendu 20. -21. dubna se konal první závod Mezinárodního Mistroství České republiky a Zóny střední Evropy v Autocrosse. Netradičně v rakouském Hollabrunnu se sešla užší evropská špička. Především v divizích B1600 a  Superbuggy, kde bylo okolo 20 jezdců, celkově pak 136 přihlášených. Celý víkend bylo nádherné letní počasí, které ztěžovalo úpravu tratě. Velké množství havárií s nimi spojenými červenými vlajkami, bohužel i dvou záchranářských vrtulníků, značně zpozdilo harmonogram, ale nejdůležitější je, že všichni jezdci jsou již v pořádku. Za AUCTOR Team z.s. nastoupili do závodu Josef Bartoš, Jan Ratajský, Filip Duřt a Libor Paul.

Josef Bartoš v divizi D2, jejíž je loňský mistr, zažil perný víkend. Poslal svou Felicii z prvního Josef Bartoš - Hollabrunn 2019místa v úvodní rozjížďce přes střechu. Speciál značně poškodil a dlouho do noci svůj speciál opravoval. Nakonec se mu podařilo Felicii rozpohybovat a dokonce mohl opět bojovat o pódiová umístění. I když si speciál postavil hlavu a nechtěl jet, tak jak jsme zvyklý, dokázal ve finále urvat třetí místo a v součtu bodů dokonce dělené druhé místo. První dvě místa opanovaly vozy otce a syna Cimingů.

Filip Duřt - Hollabrunn - 2019Filip Duřt si zažil svoji premiéru v divizi Junior buggy. Se starší koncepcí buggy od Alfa racing se rychle učil. Bohužel doplatil na kontakty, především v prvních zatáčkách. Velká dravost divize Junior buggy, podtržená devítičlenným startovním polem nabídla nádherné souboje. Finálovou jízdu Filip nedokončil, už v prvním kole musel svůj speciál odstavit a zbytek jízdy sledovat jen jako divák. Celkově byl klasifikován jako osmý. V Humpolci si, ale chuť určitě spraví. Závod opanoval úřadující Mistr Evropy a České republiky Jakub Novotný.

Libor Paul vybavil svou Barču novými tlumiči a bylo to znát. Celý víkend startoval z první řady,Libor Paul - Hollabrunn 2019 bojoval s jezdci evropského kalibru, jako jsou Bernd Stubbe, nebo Jakub Kubíček. Vybojoval si účast v semifinále a už za rozjížďky bral 5 bodů. Třetím místem si vyjel i účast finálovou. V první části finálové jízdy bojoval o páté místo, pak však svůj speciál přetočil, aby nakonec dojel až jako devátý. V celkovém  součtu vybojoval 17 mistrovských bodů. Celkově pak skončil sedmý.

Jan Ratajský stále nemá připravený rallycrossový speciál. Okusil tedy divizi Super bugy, se Jan Ratajský - Hollabrunn 2019zapůjčeným speciálem od Romana Poláka. Celý víkend se především učil, přeci jen není zvyklý na pohon všech kol. Rozhodně se však neztratil, v rozjížďce dokonce předjel Jardu Hoška. Nejen, že postoupil do semifinále, ale dokonce si hned při své první finálové účasti vyjel finálovou jízdu. Start se mu povedl a za první zatáčkou bojoval o čtvrté místo, přišel však kontakt, přetočení a boj ze zadních pozic. Přestože výsledek mohl být lepší, konečné sedmé místo je velký úspěch. V divizi Super buggy vévodil celému finále multi šampión Bernd Stubbe, před evropskou sezónou je tedy připraven.

Autor - text + foto - Radek Franc


32. RX - ZSE v Rallycrossu - Mariapocs - Maďarsko - 21. - 22. 4. 2019

RX - ZSE v Rallycrossu - Mariapocs - Maďarsko - 21. - 22. 4. 2019

T.Mičík Mariapocs - 2019Třetí zónový závod v Mistroství střední Evropy v Rallycrossu se konal na Rabócsi ringu v maďarské Mariapocsi. Závod byl zároveň vyhlášen jako maďarské mistrovství, včetně maďarský klubových závodů. Technickými přejímkami prošlo 128 závodních speciálů. Stejně jako v předchozích dvou závodech byla nejobsazovanější divize STC+2000 se třinácti jezdci, ve které nastupuje jezdec AUCTOR Teamu, Tomáš Mičík.

V úvodním tréninku jedenáctý čas moc nenasvědčoval na zlepšení oproti dvěma nevydařeným T.M - semifinále Hun - 2019závodům, ale velký výkonostní skok pak přišel v tréninku druhém, kdy zajel Tomáš čtvrtý nejrychlejší čas. To, že to nebyla náhoda a že mu trať na Rabocsi ringu svědčí, potvrdila i první vyhraná rozjížďka a pátý celkový čas. I přes páté místo ve druhé rozjížďce Tomáš udržoval velmi rychlé tempo a psal šestý nejrychlejší čas. Bohužel ve třetí rozjížďce musel pro technickou závodu odstoupit, ale dobře zajeté předchozí rozjížďky mu daly dobrou výchozí pozici do semifinálové jízdy, když byl klasifikován jako osmý a bral druhou řadu. Zde se po skvělém startu brzy usadil na druhé pozici a útočil na vedoucího jezdce a když už se schylovalo k útoku na první místo, tak se mu bohužel po přejetí jedné z nerovností praskla levá těhlice na předním kole a to pro něj znamenalo konec veškerým nadějím a z maďarského závodu si tak odváží 10 bodů do tabulky mistrovství za celkové desáté místo a pocit, že auto na to má, ale ještě se musí vychytat nějaké ty mušky.


31. RX - ZSE v Rallycrossu - MELK - Rakousko - 14. 4. 2019

RX - ZSE v Rallycrossu - MELK - Rakousko - 14. 4. 2019
T.Mičík Melk 2019 I.O víkendu 13. – 14. dubna byl na pořadu již druhý závod Mistrovství zóny J.Ratajský - Melk 2019střední Evropy v rallycrossu na rakouské trati v Melku. Závod byl zároveň vyhlášen jako Mistrovství Rakouska a Slovenska. Do závodu se přihlásilo 69 jezdců. Nejobsazenější divizí se 16.ti jezdci byla opět divize STC + 2000, v níž nastupují oba jezdci AUCTOR Teamu, Jan Ratajský a Tomáš Mičík.

 

T.Mičík Melk 2019 I.Ve volných trénincích patřilo Tomášovi Mičíkovi osmé a desáté místo. V první rozjížďce dojel na třetím místě s velmi dobrým, celkově pátým časem, který ho poslal do další rozjížďky mezi nejrychlejší jezdce. V té dojel na druhém nebo třetím místě, ale bohužel pro něj rakouští komisaři shledali na jeho voze nějaké nesrovnalosti a i přes argumentaci s tolerancí ohledně váhových limitů mu byla udělena technická diskvalifikace a v této rozjížďce byl nakonec klasifikován jako poslední, což mu i přes třetí vyhranou rozjížďku zhatilo postupové naděje do semifinále a celkově tak skončil na třináctém, prvním nepostupovým místem.

J.Ratajský - Melk 2019Honza Ratajský v tomto závodě bojoval hlavně s technickými problémy svého vozu. V prvním tréninku nedojel a ve druhém byl pak klasifikován na osmém místě. První dvě rozjížďky dojel na třetím místě a v součtu časů mu patřilo desáté, respektive osmé místo. Ve třetí pak dojel ve své rozjížďce na čtvrtém místě a v součtu časů byl pak devátý. Stejné místo mu patřilo i v součtu všech tří rozjížděk a zajistil si tak postup do semifinále. Bohužel technika mu na lepší než páté místo v semifinálové jízdě umožnit nedosáhla. Celkově byl v tomto závodě klasifikován na desátém místě.


30. AX - Kosice 13.4. + Radeč 20.4. 2019

AX - Kosice 13.4. + Radeč Cup 20.4. 2019
Vs - 201913. dubna se na trati v Kosicích konal první závod Kosice CUPu. Barvy AUCTOR Teamu v divizi buggy poháněných jednou nápravou hájil její loňský vítěz, Vašek Smutný. Do závodu se přihlásilo 9 jezdců v této divizi a celkem to pak bylo 55, což v porovnání s předchozími ročníky bylo číslo nezvyklé. Každopádně jak Vaškovi vyšel závěr loňské sezóny, kdy opanoval několik posledních závodů, tak v podobném duchu začal i tu sezónu letošní, kdy se mu podařilo i přes jednu nedojetou rozjížďku podařilo zbylé dvě vyhrát a stejné umístění zopakoval ve finálové jízdě a bral tak první pohár v této sezóně.

Týden na to se v sobotu 20. dubna konal první závod Radeč CUPu a i zde byl oproti loňsku VS - 2019vidět pokles startujících. Bohužel loni ještě spolupracující výše uvedená závodiště nenašli společnou řeč a každý si letošní sezónu pojede ve vlastní režii. Vašek tento závod pojmul tak trošku oslavně, kdy se na svém voze střídal se svým otcem, jenž slavil narozeniny. Bohužel pro Vaška se hned v jeho první jízdě vyskytla závada na kloubové hřídeli a vzhledem k tomu, že další náhradní už nebyla, rozhodlo se, že pojede už pouze oslavenec. I toho však zradila technika a muselo se odstoupit ze závodu. Klasifikován byl Vašek Smutný v divizi dovukolek na šestém místě a jeho otec pak v rámci čtyřkolek na místě čtvrtém.


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | »